V kategorii výrobků: 56
Product filters
Podložka fitness HS-NB010GM červená
Podložka fitness HS-NB010GM černá
Podložka fitness HS-NB010GM mořská
Podložka fitness HS-NB010GM lososová
Podložka fitness HS-NB010GM olivová
Podložka fitness HS-NB010GM tyrkysová
Podložka fitness HS-NB010GM amarantová
Podložka fitness HS-NB010GM fialová
Podložka fitness HS-NB010GM šedá
Podložka fitness HS-NB010GM šalvějová
Podložka fitness HS-NB010GM levandulová
Podložka HS-N010GM 1cm červená
Podložka HS-N010GM 1cm fialová
Podložka HS-N010GM 1cm tyrkysová
Podložka fitness HS-NB015GM červená
Podložka fitness HS-NB015GM šalvějová
Podložka fitness HS-NB015GM levandulová
Podložka fitness HS-NB015GM olivová
Podložka fitness HS-NB015GM černá
Podložka fitness HS-NB015GM tyrkysová
Podložka fitness HS-NB015GM amarantová
Podložka fitness HS-NB015GM fialová
Podložka fitness HS-NB015GM šedá
Podložka fitness HS-NB015GM lososová
Podložka fitness HS-NB015GM mořská
Podložka fitness TPE 0,6cm - šedá
Podložka fitness TPE 0,6cm - modrá
Podložka fitness TPE 0,6cm - červená
Podložka fitness TPE 0,6cm - černá
Podložka fitness TPE 0,6cm žluto/šedá
Podložka fitness HS-NB016GM červená
Podložka fitness HS-NB016GM černá
Podložka HS-N015GM 1,5cm černá
Podložka HS-N015GM 1,5cm zelená
Podložka HS-N015GM 1,5cm žlutá
Podložka HS-N015GM 1,5cm červená
Podložka fitness HS-NB020GM černá
Podložka fitness HS-NB020GM červená

Žádné domácí fitness centrum není kompletní bez podložky ke cvičení. Kvalitní podložka na cvičení učiní váš trénink bezpečnější, poskytuje vám pohodlí a stabilitu. Vyberte si z pestré nabídky různých druhů a barevných provedení tu nejvhodnější pro vaše oblíbené cvičení.

Podložka na cvičení nebo karimatka na cvičení?

Plánujete se cvičení věnovat déle než týden? V začátcích vám klasické karimatky na cvičení možná na doma postačí, vždyť investice do nich není vysoká, ale protože karimatka obvykle nebývá protiskluzová a zvykne se rolovat, neposkytne vám požadované pohodlí při cvičení a její životnost nebývá tak dlouhá, jakou mívá například gymnastická podložka.

Fitness podložky jsou také skladnější a lehčí než karimatka, mají antibakteriální úpravu, takže po čase nebudou zapáchat poté. Některé mají také praktické otvory pro zavěšení.

Podložka na cvičení - jaké jsou nejpopulárnější typy?

Klasické podložky na cvičení

Klasická podložka na cvičení, jejíž tloušťka je cca 8 mm, je vhodná pro cvičení aerobiku, ale i pro gymnastiku. Podložka na cvičení má standardní délku 183 cm, šířka má obvykle rozměry 61 cm, ale pokud jste vyšší, můžete si vybrat podložku o délce 200 cm.

Jógamatka

Speciální podložka na jógu by měla být pevná, skladná, protiskluzová s antibakteriální úpravou. Materiál podložky na jógu nejen tlumí nárazy, ale odolává potu. Podložky na jógu bývají právě proto často vyrobeny z ekologického materiálu, jsou skladné a můžete je snadno srolovat. Bývají tenčí než podložky na pilates, ideální kolem 4 mm.

Skládací podložky na cvičení

Pro praktické skládací fitness podložky pro ochranu podlahy je typický odolný materiál, díky kterému výborně tlumí pád závaží. Díky formě puzzle si můžete vyskládat tvar a velikost plochy pro cvičení na rozměry, jaké potřebujete.

Jaké výhody nabízí podložka na cvičení?

Podložky na cvičení mají mnoho výhod. Jednou z největších předností podložky na cvičení je to, že tlumí nárazy při cvičení a chrání tak vaše klouby. Kromě toho poskytuje tepelnou izolaci během cvičení, čímž vám zajistí tepelný komfort i v chladnějším prostředí. Podložka na cvičení je vhodná i pro zvukovou izolaci při trénincích na rotopedu, běžeckém pásu ale i dalších strojích, abyste se mohli cvičení věnovat kdykoli, aniž byste hlukem rušili sousedy.

Protiskluzová podložka na cvičení má povrch upraven tak, aby při cvičení zabránila nechtěnému klouzání rukou a nohou, ale i posouvání fitness zařízení, čímž minimalizuje riziko zranění a činí i intenzivní trénink mnohem bezpečnějším.

Podložky na cvičení můžete použít také k ochraně podlahy při cvičení. Při silovém tréninku ji využijete k odkládání činek, závaží a dalšího vybavení, které by vám na podlaze mohlo zanechat nežádoucí stopy.

Fitness podložka – kterou si vybrat?

Jaká je dokonalá podložka na cvičení? Neexistuje univerzální odpověď, ale vybírejte si podle toho, čemu se věnujete, protože každý typ cvičení vyžaduje jiné vlastnosti a povrchovou úpravu podložky. Hrubá podložka na cvičení, vhodná jako podložka na pilates, by měla mít tloušťku alespoň 1,5 až 1,9 cm a spodní strana by měla být protiskluzová. Podložka na pilates musí být dostatečně dlouhá a měkká, aby zajistila dokonalé pohodlí.

V závislosti na druhu cvičení si vybírejte i vhodný materiál. Nejčastěji se podložky na cvičení vyrábějí z PVC, také z recyklovaného PVC a patří k nejlevnějším, ale nejméně odolným podložkám. Oblíbenou volbou jsou také kaučukové podložky, protože jsou protiskluzové, ekologické a odolné vůči potu. Můžete se setkat také s EVA, NBR nebo TPE pěnou, která jí vhodná ke cvičení doma i ve fitness centru, je odolná a protiskluzová. Z přírodních materiálů je to nejčastěji korek, který má dlouhou životnost.

U nás v Hop-Sport naleznete kvalitní a odolné fitness podložky vhodné na aerobic, strečink či na jógu, pod fitness zařízení a také pestrou nabídku barevných provedení a druhů pro konkrétní účel za skvělé ceny.