V kategorii výrobků: 14
Product filters
Běžecký pás HS-750WP Walk
Běžecký pás HS-850WP Primo
- 10%
Běžecký pás HS-1300WLB Active

Běžecký pás HS-1300WLB Active

8820.00 Kč
9800.00 Kč

Nejnižší cena: 9800.00 Kč

Běžecký pás HS-900LB Clip
Běžecký pás HS-1200LB Soul
Elektrický běžecký pás HS-1000LB Wind
Běžecký pás HS-1500LB Vista
Běžecký pás HS-1400LB Bolt
Běžecký pás HS-2500LB Aspire
Běžecký pás HS-3500LB Runair
Běžecký pás HS-3200LB Estima
Běžecký pás HS-4000LB Ultima
Elektrický běžecký pás HS-2800LB Integra
Běžecký pás HS-4500LB Ultima Pro

Pokud máte pocit, že právě nastal ten pravý čas zatočit s nadbytečnými kilogramy a dostat své tělo do formy, ať už kvůli vzhledu, nebo lepšímu zdraví, běžecký pás je skvělou volbou. Náš e-shop vám v kategorii běžeckých pásů přináší širokou nabídku strojů vhodných pro domácí cvičení, které máme skladem.

Mrkněte se s námi, jak vybrat běžecký pás, abyste s ním byli spokojení, a pravidelná cvičení si vždy užívali na maximum.

Se správným běžeckým pásem přijde i chuť cvičit

Faktorů, nad nimiž je potřeba se před koupí běžeckého pásu zamyslet, je hned několik. Jde jak o vaši váhu a výšku, tak i o to, zda máte pro běžecký pás doma dostatek prostoru, kde bude moci dlouhodobě stát. Pokud žijete v menším bytě, ideální běžecký pás pro vás bude ten s možností sklopení či rozložení.

Pokud jde o nosnost, máte opravdu široký výběr. Pro domácnost, kde nejtěžší člen váží okolo 100 kg, se můžete spokojit s modelem, jehož maximální zátěž je zhruba 130 Kg. Na trhu ale najdete i stroje, jejichž nosnost 150 kg při běhuzvládne i váhově výraznější jedince.

Rozhodujícím elementem by při výběru měl být také váš rozpočet. Samozřejmě, že vám běžecký trenažér nikdo nedá zdarma, naopak jde o poměrně velký výdaj. Můžete si ale být jisti, že se vám investice do něj vrátí. V případě, že byste měli platit vstup do fitness centra pokaždé, co si doma dáte svých 12 km, cena pásu se vám vrátí klidně už během prvního roku.

Také je dobré si uvědomit, že jde o peníze, které utratíte za něco, co vám zprostředkuje lepší zdraví. A to je k nezaplacení.

Při výběru se zaměřte na běžecké plochy pásů

Abyste si domů pořídili ten nejvhodnější běžecký pás, měli byste se zajímat o běžeckou plochu trenažéru. Pokud by totiž byla příliš krátká nebo nedostatečně široká, běh by pro vás mohl být nekomfortní, což dokáže trénink, jak se říká, pěkně otrávit a vás demotivovat. Obecně platí, že šířka běžecké plochy by měla být alespoň 42 cm a délka běžecké plochy 120 cm.

Motorový běžecký pás vhodný pro sportovce vyššího vzrůstu by ale měl být ještě o něco delší. A to z prostého důvodu - vyšší lidé dělají delší kroky. Plánujete-li, že bude pás k dispozici pro každého člena vaší domácnosti, vždy se řiďte váhou a výškou toho nejtěžšího a nejvyššího člověka.

Pro chůzi i běh v pohodlí a bez starostí je důležité taktéž odpružení. Zatímco běžecký pás, který patří do kategorie těch levnějších, disponuje obvykle kvalitní podložkou změkčující dopad nohy na pás, ty dražší a propracovanější přístroje mají kvalitnější odpružení běžecké plochy.

Vaše pozornost by měla směřovat také k ovládání pásu. Volit můžete mezi nastavováním rychlosti pásu či třeba charakteru terénu prostřednictvím tlačítek nebo dotykového displeje u modernějších přístrojů. Mezi nejprodávanější modely se řadí pásy, které mají hned několik přednastavených programů běhu v různorodém terénu.

Kromě toho, že stroj během tréninku počítá spálené kalorie a zaznamenává vaši tepovou frekvenci, se u některých modelů můžete těšit i na možnost změny sklonu pásu simulující běh do kopce.

Běžecký pás s motorem, nebo bez?

Na trhu se sportovními stroji narazíte na dva základní typy běžeckých trenažérů. S motorem a bez motoru.

Pás bez motoru je kvůli své náročnosti vhodnější volbou pro zdatné sportovce. Výkon motoru, který pohání pás totiž v tomto případě nahrazují vaše vlastní svaly. Pro mnoho lidí je ale komfortnější volbou běžecký pás s motorem.

Pořiďte si model s výkonem alespoň 2 hp. To vám umožní příjemný a pohodový trénink, ať už se raději rychleji procházíte, nebo jste zvyklí si dávat pořádně do těla a testovat maximální rychlost, jaké jste schopni dosáhnout.

Na běžeckém trenažéru nemusíte pouze běhat

Tento fitness stroj patří mezi ty nejoblíbenější. Mnoho lidí totiž propadlo joggingu a jen neradi se své vášně vzdávají, když je venku počasí, že by psa nevyhnal. To s domácím pásem na běhání nemusíte.

U nás ale najdete i multifunkční modely, díky nimž máte s běžeckým pásem ještě více možností, jak rozkmitat ukazatel tepové frekvence a dostat se do životní formy. Zvolit si můžete kupříkladu pás, jenž je vybaven speciálními držadly na nohy pro sklapovačky. Běžecká plocha pak supluje posilovací lavici a slouží jako pohodlná podložka.

Po tréninku pak můžete dopřát masáž sedacím partiím a nohám. A to jednoduše prostřednictvím vibrujících pruhů, které se připevňují k pásu.