Oficiální obchod
0
Celková cena: 0

Velké trampolíny - trampolíny na zahradu

Třídit: Výchozí nastavení

Skákání na trampolíně přináší spoustu zábavy a okamžiků radosti. A rozhodně se nejedná pouze o aktivitu související s obdobím dětství. Pro děti i dospělé je dovádění na pružné trampolíně dokonce prospěšné. Nejen, že si perfektně vyčistíte hlavu a odreagujete se, ale také si můžete vyhopsat i lepší kondičku a zformovat svalstvo nohou.

Trampolína je jednoduše splněným přáním pro celou domácnost. Pořiďte si proto jednu i k vám na zahradu a zjistěte, že aktivně strávený čas s rodinou na čerstvém vzduchu nikdy nebyl zábavnější.

Jak vybrat nejvhodnější trampolínu pro vaši rodinu?

Ze všeho nejdříve se zamyslete nad tím, kdo si skákání na trampolíně bude užívat. Bude-li to někdo z vyšší váhové kategorie nebo plánujete-li společné používání trampolíny, vybírejte si rozhodně z modelů s větší nosností.

Nemusíte mít ale žádné obavy z hledání jehly v kupce sena. V našem e-shopu najdete v mnoha provedeních i kousky s ochrannou sítí a vysoce kvalitní konstrukcí vyrobené pro zátěž až 150 kg. Zaskotačit na trampolíně si tak může opravdu každý člen domácnosti. Nohy ve tvaru U jsou navíc další pojistkou zaručující vysokou stabilitu této sportovně zábavné atrakce.

Skákací plochu lemuje kromě ochranné sítě zároveň i spousta pružin. Ty jsou vyrobené z těch nejodolnějších testovaných materiálů, jako je vysoce kvalitní galvanizovaná ocel. Pružiny tak vydrží nejen dlouhodobou zátěž při skákání, ale zůstanou v perfektní kondici i navzdory nepříznivým vlivům počasí, stejně jako korozi odolné bytelné vnitřní sloupky ze skleněných vláken.

Kryty pružin jsou pak také důležitým bezpečnostním faktorem. Je proto potřeba je správně nainstalovat tak, aby ocelové pružiny zcela překrývaly, a vás nemusela děsit představa, že se vám do nich zamotají vlasy nebo skřípne oblečení či dokonce prsty.

Na výběr u nás máte různé velikosti i typy trampolín

Nejoblíbenějšími jsou trampolíny ve tvaru kruhu. V naší nabídce trampolín je najdete s průměrem od 244 cm až po jednou tak velké rodinné modely o průměru 488 cm. Záleží tedy pouze na vašich preferencích.

Pokud ale máte tu možnost, je vždy lepší volit větší průměr trampolíny. Jednoduše proto, že až uvidíte, jak si skákání na trampolíně užívají vaše děti, budete se ze svých dospěláckých starostí chtít vyhopsat i vy.

Další faktor, který je nutné vzhledem k velikosti trampolíny zvážit, je plocha a terén vaší zahrady, případně terasy nebo jiného místa, kde bude nová trampolína stát. K instalaci a bezpečnému používání tohoto sportovního prvku totiž potřebujete nejen dostatek prostoru, ale také rovný terén a pevné podloží.

Na výběr v našem e-shopu máte i z různých designových zpracování a barev rámů, skákací plochy, ochranných obvodových sítí i schůdků umístěných z vnější strany. Top barevným provedením je samozřejmě černá, ve které pro vás máme skladem mnoho typů a velikostí trampolín. Ale vyberete si i pokud jste milovníky barevnějších kombinací, které děti přímo milují.

Jak bezpečné používání trampolíny?

Při skákání je potřeba dodržovat některá bezpečnostní pravidla, aby se vaše zahradní zábava obešla bez odřenin nebo dalších nepříjemných událostí. Myslete na počet lidí, kteří na trampolíně společně skáčou. Součet jejich váhy by rozhodně neměl překračovat výrobcem uvedenou doporučenou maximální nosnost.

Také si doma vysvětlete, že vstup na trampolínu je možný pouze bez obuvi, aby nedošlo k poškození skákací plochy nebo nepříjemnostem, jako je podvrtnutý kotník. Nedoporučuje se ani hopsání bezprostředně po jídle a také byste během dovádění neměli mít žvýkačku nebo cokoliv jiného v puse.

Ochranná síť jako bezpečnostní nutnost

Součástí balení je kromě konstrukce trampolíny také vysoká ochranná síť, která se postará o to, abyste během jejího používání nevypadli ven. Síť musí být vždy zapnutá, jakmile se po schůdcích dostanete dovnitř trampolíny.

Abyste ochrannou síť nepoškodili, ale také z důvodu, aby nedošlo ke zranění hopsajících, si na skákací plochu neberte žádné ostré předměty, hračky, ani šperky vyčnívající do prostoru.

Další důležité pravidlo pro bezpečnou zábavu na skákací ploše zní, že pokud na trampolíně skáčou dva lidé, měli by mít podobnou hmotnost, aby těžší člověk svým skokem nevymrštil toho lehčího.

Oblíbené