Product filters
Regulovaná bradla do stěny HS-1003K
Nástěnná bradla HS-1007K
Stacionární bradla HS-1011K s rukavicemi
Stacionární bradla s hrazdou HS-1012K
Stacionární bradla HS-1001K s rukavicemi
Stacionární bradla s hrazdou HS-2012K
Stacionární bradla HS-1010k s rukavicemi
Stacionární bradla s hrazdou HS-1016K
Stacionární bradla HS-2015K s lavicí
Stacionární bradla s hrazdou HS-1014K
Bradla se švédskou stěnou HS-1008K
Stacionární hrazda s bradlama HS-1018K

Bradla jsou skvělým parťákem pro zpevnění těla

Na cestě za vaší vysněnou postavou jsou bradla hrazdy osvědčenými partnery. Rozhodně by se proto ke slovu měly dostat i během vašeho domácího tréninku. Přinášejí totiž skutečně širokou škálu možností, jak efektivně budovat novou svalovou hmotu a nadále zpevňovat tu stávající.

Bradla se ale dají šikovně využít taktéž ke kondičnímu cvičení a dokonce i za účelem redukce hmotnosti. Potřebujete zpevnit horní polovinu vašeho těla nebo si ještě před sezónou kraťasů zapracovat na lýtkách a stehnech? V obou případech jsou bradla geniální volbou, stejně jako domácí hrazda.

Nástěnný či volně stojící model? Co je pro vás lepší variantou?

Když přijde mezi sportovci řeč na bradla nebo hrazdu, názory v tom, jaké cviky jsou nejúčinnější, se zcela jistě budou lišit. V rámci dosažení co nejvyššího efektu při domácím cvičení je totiž vhodné jednotlivé cviky střídat a volit je s ohledem na kýžený efekt.

Samostatně stojící bradla na dipy patří mezi naprosté favority mezi nástroji pro posilování s vahou vlastního těla. Přinášejí až překvapivou multifunkčnost. Vybírejte si vždy model ve zpracování z vysoce kvalitního a bytelného materiálu a s nohama opatřenýma protiskluzovou bezpečnostní vrstvou.

Bradla na kliky jsou další volbou, se kterou nikdy neuděláte chybu, ať už si pořídíte kousek, který lze jednoduše rozložit a zastrčit třeba pod postel, nebo bradla, která se připevňují na zeď či strop.

Stacionární bradla s hrazdou jsou pak nejčastější volbou mnoha sportovců, kteří se v tomto typu domácího tréninku našli a hodlají jej rozvíjet. Vyřádit se ale můžete i během přednosů na nástěnných regulovaných bradlech s pohodlnou a odolnou područkou.

Jak zjistit, která hrazda na posilování je pro vás tou nejlepší volbou?

Výběr vhodného typu bradel není ničím komplikovaným. Stačí si odpovědět na několik otázek týkajících se vašich možností a preferencí.

Jedním z prvních faktorů, které by měly ovlivňovat výběr bradel a hrazdy na cvičení, je místo, kde na nich budete cvičit. Máte-li pro domácí posilování vyhrazenou velkou místnost, jako je sklep či garáž, nejste ve výběru v podstatě nijak omezeni. Pokud ale hodláte cvičit v obytné části vašeho domu či bytu, jsou nejvhodnější volbou cvičební pomůcky, které můžete kdykoliv vytáhnout a po dokončení cvičení opět někam uklidit, aby vás v běžném životě vizuálně nerušily.

Dalším důležitým parametrem je vaše váha. Domácí bradla totiž stejně jako hrazdy, rotopedy a další cvičební pomůcky, mají doporučenou maximální nosnost, kterou není v rámci bezpečného cvičení radno překračovat.

Rozhodně je také dobré vědět, jestli chcete na bradlech zapracovat na své kondičce celkově nebo preferujete posilování pouze určitých partií vašeho těla. Bradla na cvičení dipů se kupříkladu hodí i ke klikování. Některé modely ale tak víceúčelové nejsou.

Bradla – cvičební nástroj vhodný pro sportovce i nesportovce

S bradly si užijete spoustu aktivní zábavy, ať už jste začátečník, který si ke sportu teprve hledá cestu, nebo kovaný profík. V minulosti se o bradlech mluvilo jako o výhradně mužské záležitosti. Ve skutečnosti jde ale o nástroj vhodný i pro ženy. Velmi často na nich totiž posilují zejména kvůli zpevnění povislé kůže po výrazném úbytku hmotnosti.

Posilovací cviky na bradlech jsou ale zároveň také vhodnou rehabilitací. A stacionární hrazdy i samostatně stojící bradla dokonce skvěle slouží k protahování lidem vyššího věku, kteří chtějí zůstat aktivní a udržet si dobrou fyzickou kondici.