Jak povzbudit své dítě, aby trávilo čas venku?

Jak povzbudit své dítě, aby trávilo čas venku?

Obsah

Dnešní technologický vývoj nepřispívá k fyzické aktivitě u dětí. Většina z nich nejraději tráví čas doma s tabletem, smartphonem nebo notebookem. A konec konců, pohyb je zdraví, takže my - dospělí bychom měli povzbuzovat děti, aby byly aktivní a hráli se venku.

slunečník Hop-sport

Proč je fyzická aktivita potřebná?

Správná dávka pohybu je základem pro správný vývoj dítěte. Díky tomu se mladé tělo může správně vyvíjet. Hry stimulující pohyb mají pozitivní vliv na celé tělo, zejména na dýchací, oběhový a motorický systém. Pohyb zpevňuje tělo, to znamená, že je imunní vůči jakýmkoli fyzickým nebo duševním ohrožením.

Díky fyzické námaze dětem rychleji rostou kostí, korigují se chyby držení těla, posiluje se celý systém kostí a kloubů, zvyšuje se síla svalů a jejich pružnost. Nejdůležitější v dnešní době je to, že cvičení urychluje metabolismus a přispívá ke snižování tělesného tuku.

Sport také zlepšuje imunitu, což přispívá ke snižování nemocí a reguluje imunitní systém. Kromě toho buduje sebevědomí a pomáhá zmírňovat stres, který má negativní vliv na naše zdraví. Sport rozvíjí dítě společensky, usnadňuje navazování nových kontaktů a přátelství. Učí trpělivosti, vytrvalosti a sebekázni. Sport ve správné dávce přináší pouze výhody, ale jak o tom přesvědčit i dítě?

Co dělat, aby dítě trávilo více času venku?

V první řadě nemůžeme dovolit, aby dítě uvázlo ve světě virtuální reality. Dbejme o to, aby dítě netrávili veškerý svůj volný čas při tabletu, notebooku nebo smartphonu.

Stojí za to ukázat mu skutečný svět, který je venku.

Procházka

Nejlevnějším způsobem, jak trávit čas na čerstvém vzduchu může být procházka. Dobrým nápadem je vybrat se na místo, kde si dítě může zahrát fotbal, basketbal, badminton nebo tenis. Možností je mnoho a je to zdarma. Stačí s sebou vzít míč na vybranou druh zábavy. Dalším způsobem, jak strávit volný čas na čerstvém vzduchu je například piknik. Sbalte svému dítěti oblíbený nápoj a chutné občerstvení a také takový druh volného času obohatí aktivity dítěte. V letních dnech nezapomeňte na potřebnou ochranu proti slunci, kterou může být mimo jiné i praktický slunečník.

slunečník Hop-sport
trampolína Hop-sport

Hřiště

Každé dítě si na veřejném hřišti najde to své. Zde získává první přátelství a známosti. Toto místo má velký vliv na pohodu, vyvolává u dítěte radost, zlepšuje koordinaci pohybů, učí spolupráci a skupinové práci. Pokud bydlíme daleko od hřiště, můžeme vytvořit místo na hraní i na naší zahradě - níže uvádíme několik tipů, které se určitě sejdou na zahradě a postarají se o aktivitu dítěte na čerstvém vzduchu.

Trampolíny

Skákání na trampolíně je velmi příjemná forma cvičení. Během této hry pracují všechny svaly těla. A kolik zábavy! Dítě se tak zbaví přebytečné energie, cvičí rovnováhu a zlepšuje koordinaci těla. Nezapomínejte o základních pravidlech bezpečnosti. Před rozložením trampolíny si přečtěte pokyny a bezpečnostní pravidla. Trampolína by měla být vždy zajištěna ochrannou síťkou, aby nedošlo k pádu dítěte ze skákací plochy.

Prohlédněte si trampolíny z naší nabídky


Autor: Hop-Sport Redakce