V kategorii výrobků: 11
Product filters
Záhradný nábytok Milano Čierno/ šedý
Stepper s expandéry HS-035S Joy Modrý
Stepper twist s rameny HS-045S Slim modrý
Lezecký trenažér HS-CM200

Stepper vybírejte sobě na míru


U tréninkového přístroje, na kterém si budujete vysportovanou figuru, ale zejména lepší kondici a pevné zdraví, je důležité, aby odpovídal vašim předpokládaným potřebám. Ještě před tím, než si vyberete jeden z modelů, které jsou v našem e-shopu skladem, si proto ujasněte, jestli hodláte cvičit každý den, či pouze nárazově, a jak intenzivní tréninky plánujete. Podle toho se můžete rozhodovat, jestli je pro vás lepší variantou sofistikovanější a multifunkčnější stepper s rukojeťmi, nebo si vystačíte s jeho skromnějším a menším vydáním.

Důležitá je ale taktéž vaše hmotnost. A to jednoduše proto, abyste si byli jisti tím, jakou by měl váš nový stepper mít nosnost. Pravidlo dodržování doporučené zátěže při používání cvičebních strojů a přístrojů je velice důležité, aby vám vydržely co nejdéle funkční. Ideálně si vybírejte stroje s nosností o plus minus 20–30 % vyšší, než je vaše tělesná hmotnost. Pokud tedy vážíte kupříkladu 75 kg, nosnost 100 kg by pro vás měla být dostačující jak pro rekreační pohyb, tak pro intenzivní trénink.

Stepper s nebo bez stojanu?

Oblíbený mini stepper je vhodný zejména pro začínající sportovce nebo pro seniory, kteří si chtějí udržet klouby v kondici a splnit svůj denní počet kroků, ale nemohou či nechtějí vyloženě lámat rekordy.

Tvoří jej dva pedály s možností nastavení výšky a dva expandéry, díky nimž zapojíte při tréninku i svaly rukou, hrudníku, zad a ramen. Maximální nosnost se obvykle pohybuje okolo 100 kg. Nespornou výhodou tohoto modelu stepperu je poměrně nízká cena, možnost vybrat si z více výšek kroku, a také to, že jde o velmi skladné a lehké zařízení. Po dokončení cvičení můžete stepper jednoduše zasunout pod postel nebo pod skříň, či ho odnést do šatny.

Domácí stojanový stepper v celé jeho kráse tvoří samozřejmě také dva pedály. Jsou ale propojené s masivní rámovou konstrukcí, která nahoře ústí v držadla nebo chcete-li řídítka.

Ze všech stepperů je nejoblíbenější model zvaný twist, který umožňuje sportovci boční nášlap a pohyb do stran. Díky tomu je trénink ještě efektivnější a spalování tuků ještě rychlejší. A také je v zápřahu ještě širší škála svalstva. Spalujete tak nejen tuky na nohou, stehnech a hýždích, ale také tukové zásoby z břišní partie a boků. Pozadu ale nezůstávají ani paže, záda a ramena.

Regulace zátěže a výšky nášlapu je u těchto nejmodernějších modelů samozřejmostí. A pořídíte-li si například twist stepper insportline s počítačem, budete navíc vždy vědět, kolik kalorií jste při cvičení spálili, nebo jakou jste měli tepovou frekvenci.

Udělejte si domácí cvičení se stepperem zábavnější

Představte si tu nádheru nemuset řešit dopravu a vstupné do fitness centra, hlídání dětí, počasí v parku, denní dobu, ani to, jak vypadáte, a moci si zatrénovat kdykoliv se vám zachce. Cvičení na stepperu vám přesně takovou svobodu a pohodu přináší. A jako bonus si můžete ke cvičení pustit film, vlastní oblíbenou hudbu na plné pecky, relaxovat u čtení knihy na čtečce nebo si povídat s ostatními členy vaší domácnosti.

Záruka kvalitního tréninku spojeného se zábavou je i to, že stroj průběžně ukazuje, jakou dobu v pohybu, vzdálenost, a kolik kroků máte aktuálně za sebou. Stejně tak budete mít každých pár vteřin čerstvé informace ohledně měření tepové frekvence, spálených kalorií, i průměrném počtu kroků za minutu.

Pokud jste u vás doma soutěživí, a máte rádi výzvy, mohlo by vás bavit vzájemné zdravé hecování. Zkuste si mezi sebou porovnat výsledky a hrát o pomyslný pohár domácnosti nebo třeba o to, kdo udělá večeři či umyje koupelnu.