Oficiální obchod
0
Celková cena: 0
Třídit: Výchozí nastavení
Stepper twist s expandéry HS-35s Joy červený
  • Bestseller
StepperHS-035S Joyčervený
(50)
1 790,00 Kč

Steppery

Steppery patří mezi vysoce efektivní fitness nástroje, které najdete v každé posilovně nebo fitku. Jedná se zjednodušeně o to, že vyměníte běhání do schodů, v parku nebo na stadionu za tuto populární vymoženost, která navíc šetří vaše klouby před nadměrnou mírou otřesů.

Díky stepperu se můžete těšit na vypracovaná lýtka, pevná stehna, silná ramena, poměrně rychlý úbytek váhy a štíhlý pas. Cvičením na stepperu ale také zpevníte středovou osu svého těla. To vám může pomoci zlepšit jeho držení při chůzi a často se i zbavit bolestí zad. Pořiďte si u nás proto stepper i k vám domů a užívejte si cestu za krásnou postavou a života plného zdravého pohybu, který vás bude bavit.


Stepper vybírejte sobě na míru


U tréninkového přístroje, na kterém si budujete vysportovanou figuru, ale zejména lepší kondici a pevné zdraví, je důležité, aby odpovídal vašim předpokládaným potřebám. Ještě před tím, než si vyberete jeden z modelů, které jsou v našem e-shopu skladem, si proto ujasněte, jestli hodláte cvičit každý den, či pouze nárazově, a jak intenzivní tréninky plánujete. Podle toho se můžete rozhodovat, jestli je pro vás lepší variantou sofistikovanější a multifunkčnější stepper s rukojeťmi, nebo si vystačíte s jeho skromnějším a menším vydáním.

Důležitá je ale taktéž vaše hmotnost. A to jednoduše proto, abyste si byli jisti tím, jakou by měl váš nový stepper mít nosnost. Pravidlo dodržování doporučené zátěže při používání cvičebních strojů a přístrojů je velice důležité, aby vám vydržely co nejdéle funkční. Ideálně si vybírejte stroje s nosností o plus minus 20–30 % vyšší, než je vaše tělesná hmotnost. Pokud tedy vážíte kupříkladu 75 kg, nosnost 100 kg by pro vás měla být dostačující jak pro rekreační pohyb, tak pro intenzivní trénink.

Stepper s nebo bez stojanu?

Oblíbený mini stepper je vhodný zejména pro začínající sportovce nebo pro seniory, kteří si chtějí udržet klouby v kondici a splnit svůj denní počet kroků, ale nemohou či nechtějí vyloženě lámat rekordy.

Tvoří jej dva pedály s možností nastavení výšky a dva expandéry, díky nimž zapojíte při tréninku i svaly rukou, hrudníku, zad a ramen. Maximální nosnost se obvykle pohybuje okolo 100 kg. Nespornou výhodou tohoto modelu stepperu je poměrně nízká cena, možnost vybrat si z více výšek kroku, a také to, že jde o velmi skladné a lehké zařízení. Po dokončení cvičení můžete stepper jednoduše zasunout pod postel nebo pod skříň, či ho odnést do šatny.

Domácí stojanový stepper v celé jeho kráse tvoří samozřejmě také dva pedály. Jsou ale propojené s masivní rámovou konstrukcí, která nahoře ústí v držadla nebo chcete-li řídítka.

Ze všech stepperů je nejoblíbenější model zvaný twist, který umožňuje sportovci boční nášlap a pohyb do stran. Díky tomu je trénink ještě efektivnější a spalování tuků ještě rychlejší. A také je v zápřahu ještě širší škála svalstva. Spalujete tak nejen tuky na nohou, stehnech a hýždích, ale také tukové zásoby z břišní partie a boků. Pozadu ale nezůstávají ani paže, záda a ramena.

Regulace zátěže a výšky nášlapu je u těchto nejmodernějších modelů samozřejmostí. A pořídíte-li si například twist stepper insportline s počítačem, budete navíc vždy vědět, kolik kalorií jste při cvičení spálili, nebo jakou jste měli tepovou frekvenci.

Udělejte si domácí cvičení se stepperem zábavnější

Představte si tu nádheru nemuset řešit dopravu a vstupné do fitness centra, hlídání dětí, počasí v parku, denní dobu, ani to, jak vypadáte, a moci si zatrénovat kdykoliv se vám zachce. Cvičení na stepperu vám přesně takovou svobodu a pohodu přináší. A jako bonus si můžete ke cvičení pustit film, vlastní oblíbenou hudbu na plné pecky, relaxovat u čtení knihy na čtečce nebo si povídat s ostatními členy vaší domácnosti.

Záruka kvalitního tréninku spojeného se zábavou je i to, že stroj průběžně ukazuje, jakou dobu v pohybu, vzdálenost, a kolik kroků máte aktuálně za sebou. Stejně tak budete mít každých pár vteřin čerstvé informace ohledně měření tepové frekvence, spálených kalorií, i průměrném počtu kroků za minutu.

Pokud jste u vás doma soutěživí, a máte rádi výzvy, mohlo by vás bavit vzájemné zdravé hecování. Zkuste si mezi sebou porovnat výsledky a hrát o pomyslný pohár domácnosti nebo třeba o to, kdo udělá večeři či umyje koupelnu.

Oblíbené