Product filters
Úchopy na kliky - černé
Úchopy na kliky - šedé

Zvýšení výkonu, úspora času

Pokud je ještě neznáte, zjednodušeně řečeno je podpěra na kliky ergonomicky navržená fitness pomůcka na kliky, což jste si určitě domysleli už z jejího názvu. Nebavíme se však o nějakém módním doplňku, který si pořídíte, jen abyste byli „in“. Výsledky cvičení s podpěrami na kliky uvidíte sami, a to velmi rychle.

Podpěry na kliky slouží k efektivnějšímu a bezpečnějšímu provedení tohoto oblíbeného cviku. Při cvičení, tedy v praxi, to poznáte ze zvýšené pozice rukou. To vám umožní citelně hlubší sestup, což vede k intenzivnějšímu zapojení svalů. A jelikož kliky jsou jedny z tradičních cviků sloužících k posilování a tvarování svalstva, chyběla by vám ve výbavě důležitá pomůcka.

Oceníte je i z hlediska vlastní bezpečnosti a ochrany zdraví. Úchopy na kliky totiž umožňují přirozenější postavení rukou a snižují tak zátěž na zápěstí. Přispívají tím k prevenci zranění a umožňují dlouhodobější a efektivnější trénink, čímž vám také šetří čas.

Do začátku i na pokročilejší cviky

Na trhu existuje více typů podpěr na kliky a liší se nejen materiálem a designem, ale také stabilitou a dalšími vlastnostmi. Můžete zkusit jednoduché plastové pomůcky na kliky, které jsou lehké a snadno přenosné. Vylepšíte svůj trénink bez větší investice do vybavení a díky nízké hmotnosti je můžete klidně vzít i na cesty. 

Oproti kovovým variantám nemohou nabídnout takovou robustnost, ale je to skvělá volba, když hledáte pomůcku na kliky za nižší cenu. Navzdory nízké ceně je však zadní strana plastových podpěr na kliky často vybavena protiskluzovými podložkami, díky nimž během cvičení zůstávají na svém místě. 

Zmiňované kovové podpěry na kliky nabízejí mimořádnou stabilitu a trvanlivost, a to je pro intenzivní a pravidelný trénink nezbytné. Jsou vhodné pro domácí posilovny, komerční fitness centra i pro venkovní cvičení, kde dokážou odolat různým povětrnostním podmínkám. 

Vyžadujete-li při svém cvičení více flexibility, bude pro vás zajímavý adaptér na kliky s nastavitelnými úchopy, který umožňuje měnit úhel a šířku úchopu, což vede k cílenému posílení různých svalových partií.

Jak vybrat ty nejlepší podpěry na kliky?

Když vybíráte podpěry na kliky, měli byste zvážit i ryze praktickou stránku věci. Důležitá je především kvalita materiálu a zpracování, odvíjí se od toho celková odolnost a životnost produktu. Dále je třeba zohlednit stabilitu podpěr na kliky a to, jak dobře se produkt přizpůsobí velikosti vašich rukou a preferovanému úchopu. 

Rozhodně platí, že správný výběr podpěr na kliky ovlivní váš trénink jak po stránce efektivity cvičení, tak z hlediska bezpečnosti. 

Dalším benefitem je fakt, že některé modely mají polstrování pro větší pohodlí.

Pro všechny vyznavače kliků

Podpěry na kliky jsou vhodné pro širokou škálu uživatelů, od začátečníků, kteří se teprve učí správnou techniku, až po pokročilé sportovce, kteří hledají způsoby, jak svůj trénink posunout dál. 

Pro ty, kteří trpí bolestí zápěstí nebo mají omezenou mobilitu, mohou být podpěry na kliky skvělým řešením ke snížení nepříjemných pocitů během cvičení. 

S těmito pomůckami na kliky zvýšíte intenzitu svého tréninku, dosáhnete lepších výsledků a ještě si můžete vybírat, na které svalové skupiny zacílíte.