Aktuálně trampolíny už nejsou spojovány pouze se zábavou pro děti. Jumping fitness je čím dál více populárním tréninkem i u dospělých . Skákání na trampolíně může přinášet více prospěchu než si myslíte. Přidejte se ke svému dítěti a přesvědčte se jaké efekty může přinést cvičení na trampolíně!
Skákání na trampolíně - tento trénink se liší od jiných
Pokud venku je hezky, tak člověk chce být na čerstvém vzduchu co nejdéle. Alternativou pro cvičení doma může být trénink... na zahradní trampolíně ! Je to jeden z nejpříjemnějších způsobů na shození nadbytečných kil a zlepšení Vaší postavy . Přitom se můžete kochat slunečním počasím a trávit čas se svými ratolestmi. Zbavte se rutiny, vsaďte na něco netradičního! Jen během jedné hodiny cvičení a skákání na trampolíně můžete shodit až 1000 kcal! Trampolína je také ideálním nástrojem sloužícím k v ypracovaní lepší koordinace těla .
Trénink na trampolíně - nezapomínejte na rozcvičku
Před začátkem tréninku je třeba se rozcvičit – i zdánlivě bezpečné, lehké cvičení na trampolíně vyžaduje náležitou přípravu aby se snížilo riziko úrazu . Několik dřepů, protahování a kliků stačí, aby jste zahřáli Vaše svaly před tréninkem.
Trénink na trampolíně - doporučená cvičení
- Běh v místě – 5 minut, rychlé tempo, pauza – opakovat třikrát – střídavě s koleny vysoko až ke hrudníku/ chodidly k hýždím
- Výskok s tlesknutím na hlavou – 3 minuty
- Dřep po odrazu – rychlý dřep po odrazu z trampolíny – opakovat cca dvě minuty
- Obyčejné skákání se zrychleným tempem – 10 minut se střídáním intenzity každé 2-3 minuty.
- Skákání na všech čtyřech – klečíme a rovně položíme dlaně na odrazové ploše, po odrazu narovnáváme ruce a nohy a po přistání se vracíme do výchozí pozice – 3-5 minut
Snažte se cvičit systematicky - stačí, že budete trénovat na trampolíně 30 minut denně a můžete shodit až 500 kcal!
A víte že...? Trénink na trampolíně nutí svaly k rychlým kontrakcím – podobně jako u tréninku na spinningu!
Východy aktivity na trampolíně:
- lepší okysličení těla
- zlepšení lymfatického systému
- zvýšení výdrže a ohebnosti
- vylepšení koordinace
- spálení kalorií
- vytvarování postavy
- zpevnění svalů
Cvičení na trampolíně je třeba přizpůsobit k individuálním potřebám a možnostem. Je třeba si dávat pozor a nepřehánět to s intenzitou!
Druhy trampolín
Na trhu je dostupných velmi mnoho různých modelů a druhů trampolín , proto při rozhodování o koupi byste měli věnovat pozornost na několik věcí:
- vnitřní nebo vnější ochranná síť – oba druhy mají své příznivce. Modele s vnější sítí nabízejí uživatelům více prostoru, ale za to ty s vnitřní sítí mají ten prostor oddělený od pevné konstrukce trampolíny a neumožňují se dostat s nohou mezi pružiny.
- konstrukce – solidní konstrukce a ukotvení, tloušťka profilů
Modele dostupné v našem internetovým obchodě – trampolíny značky Hop-Sport – nabízejí obě možnosti a mají buď vnější ochrannou síť nebo vnitřní . Každý pak má žebřík, kotvy pro připevnění trampolíny a také ochrannou plachtu na případ nepříznivých atmosférických podmínek.
Doporučujeme si užívat pěkného počasí na čerstvém vzduchu. Podívejte se na naší nabídku zahradních trampolín na Hop-Sport.cz - k vybraným modelům trampolín přidáváme zdarma i různého druhu míče! Přejděte do obchodu .
Autor: Hop-Sport Redakce