Trénink se švihadlem

Trénink se švihadlem

Obsah

Švihadlo si téměř každý spojuje už od dětství se zábavou, když jsme o přestávkách mezi vyučovacími hodinami hráli různé hry a aktivity s tímto zařízením. Dnes nám švihadlo slouží ke zcela jiným účelům.

Jak funguje trénink se švihadlem?

Švihadlo je jednoduchá gymnastická pomůcka, která se používá zejména k budování kondice u sportovců, ale funguje jako výborný fitness doplněk pro kardio trénink, při kterém při tréninku ztrácíme nejen hektolitry potu, ale také spalujeme tuky. 30minutový trénink na švihadle znamená ztrátu až 400 kalorií! Kromě toho pravidelným tréninkem zlepšujeme vzhled postavy a posilujeme mnohé svalové partie v našem těle: svaly na nohou, hýždě, svaly trupu, svaly zad a svaly rukou. Výhodou tréninku na švihadle je určitě čas tak vzácný v dnešním světě. Potřebujete jen 30 minut denně, abyste viděli účinky a vychutnali si progresivní pokrok.

Jak začít s tréninkem na švihadle?

Začátky zřejmě nebudou lehké a samotné švihadlo rychle prověří vaši kondici. Při zahájení tréninku nezapomínejte, že nemusí být dlouhý, opravdu stačí – i 5 minut denně. V následujících dnech začněte s postupným prodlužováním trvání cviků.
Druhou možností je počítání skoků. Začněte s 5-10 skoky, aby byly plynulé, a poté jejich počet postupně zvyšujte.
Nezapomeňte přizpůsobit tempo cvičení svým schopnostem.

Efekty tréninku

Výhod švihadla a výhod jeho používání je opravdu mnoho:

- tvaruje postavu;
- posiluje svaly;
- efektivně spaluje kalorie;
- stimuluje metabolismus;
- zlepšuje hustotu kostí;
- posiluje klouby a vazy;
- zlepšuje náladu.

Obujte si pohodlné boty, uchopte švihadlo Hop-Sport a začněte trénovat! Hodně štěstí!

Autor: Hop-Sport Redakce