Zimní slevy -150 KČ pri nákupu za min. 3000 KČ se slevovým kódem ZIMA22 Prohlédněte si
Oficiální obchod
0
Celkový: 0
V kategoriích

Blog / Matrace

Spánek

Nezbytný pro každého

Každý dobře ví, že spánek je pro nás velmi důležitý, a přesto ho stále více zanedbáváme. Je to nejlepší regenerace pro tělo, proto bychom mu měli věnovat alespoň 8 hodin denně. Co jiného můžeme získat z dostatečného spánku?

Spánek a regenerace

Spánek a regenerace

Níže jsou uvedeny nejdůležitější výhody spánku.

Zdarma testosteron na dosah ruky! Studie ukazují, že muži, kteří spí 4 hodiny, mají o 60% méně testosteronu než muži, kteří spí 8 hodin. Je tedy zřejmé, že dostatek spánku může zvýšit sekreci testosteronu. Dostatečný spánek zlepšuje náš sportovní výkon. Pouze 2 hodiny spánku navíc stačí na to, aby pozitivně ovlivnily zvýšení rychlosti a reflexů. Výzkum také ukazuje, že lidé, kteří spali více, byly méně nervózní a méně stresovaní, což je známkou snížené sekrece stresového hormonu kortizolu. Paměť a koncentrace jsou také ovlivněny při nedostatku spánku. Pokud se připravujte např. na zkoušky a nespíte celou noc, nedostatek spánku se může vymstít opačným výsledkem. Bohužel, naše paměť a koncentrace se snižují. Nedostatek spánku může dokonce vést k demenci, snížení duševní výkonnosti a depresi. Aktuální počasí je příznivé na nachlazení. Místo toho, abyste sáhli po další tabletce, zvažte, kolik času spíte. Lidé, kteří spí asi 8 hodin, jsou třikrát méně náchylní na infekce! Spánek a celková regenerace našeho těla mají skutečně velký vliv na naši imunitu. Nedostatek spánku narušuje množství hormonů zodpovědných za regulaci pocitu sytosti. Co to pro nás znamená? Příliš málo spánku negativně ovlivňuje množství spálených kalorií. Může se zpomalit i náš metabolismus a aby toho nebylo málo, můžeme pociťovat neustálý hlad.

Spánek není jen pauza během dne, ale i skvělý dárek pro tělo. Když večer zapnete televizi, zamyslete se, zda je tento způsob "regenerace" pro vaše tělo skutečně dobré.

Favorites