Oficiální obchod
0
Celková cena: 0
Vytvořeno

22 Bře 2019

V kategoriích

Životní styl – rady, motivace, inspirace / Fitness zařízení / Rotopedy

Chcete si potrénovat na rotopedu? Nastavujete odpor, ale navzdory tomu těžce se na něm cvičí? Zkontrolujte si s námi možné příčiny nesprávného fungování přístroje.

Mechanický rotoped

Příčinou nesprávného fungování mechanického rotopedu nejčastěji je špatně namontována šňůrka nebo je nevhodně napnutá. Pokud je příliš napnutá tak stačí ji trošku povolit. Další příčinou může být nesprávné nastavení odporuRotoped bude klást vysoký odpor pokud otočný knoflík bude nastaven na nejvyšší stupeň odporu.

Další z možností je chybějící mazání po delší dobu pohyblivých části. Pohyblivé části přístroje by měly být pravidelně mazány speciálním mazáním pro ložiska v jízdních kolech.

Magnetický a elektromagnetický rotoped

Magnetický rotoped s manuální regulaci odporu může těžce fungovat z důvodu špatně nastavené šňůrky odporu. V tomto případě je zapotřebí trochu jí povolit. Další příčinou může být prasknutá šňůrka k otočnému knoflíku. Pro opravu je třeba v tomto případě sundat kryt a správně ji zase namontovat.

Špatné fungování magnetického nebo elektromechanického rotopedu může být také výsledkem chybějící nebo nedostačující údržbou. Třeba pamatovat na to, že je nutno ji provádět alespoň každých 20 hodin trénování. Pří údržbě je nutno dívat se hlavně na pohyblivé části přístroje. Měli bychom zkontrolovat, zda přístroj je správně namazán a zda všechny části jsou správně k sobě utáhnuté. Přístroj čistíme s pomocí vody s mýdlem.

Hledáte rotoped k domácímu tréninku? Podívejte se na naší nabídku a vyberte si pro sebe ten nejvhodnější přístroj! Přejděte do obchodu.

Oblíbené