Oficiální obchod
0
Celková cena: 0
Vytvořeno

14 Lis 2018

V kategoriích

Domácí fitness trénink / Fitness zařízení / Eliptické trenažéry

Eliptický trenažér či orbitrek je zařízení, které vám pomůže zlepšit fyzickou zdatnost a zároveň ztratit zbytečné kilogramy. Cvičení na orbitreku má mnoho výhod. Rozhodněte s námi, kdo může cvičit na eliptickém trenažéru!

Výhody tréninku na orbitreku

Každý může cvičit na eliptickém trenažéru bez ohledu na věk. Důležité je, že trénink nezavazuje klouby a minimalizuje riziko poranění. Cvičení na tomto stroji jsou kombinací tréninku kardio a posilovny. Díky tomu můžeme posílit velké svalové skupiny včetně nohou, břicha, ramen a hýždí. Navíc zlepšujeme práci celého oběhového systému a zvyšujeme výkonnost celého organismu.

Trénink na orbitreku nezatíží klouby, protože během cvičení je naše tělo v kontaktu se strojem neustále, takže na klouby není velký tlak. Toto zařízení je doporučeno pro lidi, kteří chtějí být v dobré fyzické formě navzdory problémům s klouby. Na eliptickém trenažéru mohou cvičit lidé s nadváhou stejně jako senioři.

Kontraindikace

Lidé, kteří trpí akutní selhání, primární a sekundární hypertenzí, stejně jako srdeční arytmií by se však měli vzdát cvičení na orbitreku. Kontraindikacemi jsou také osteoporóza, revmatoidní artritida, svalová onemocnění, nedávná mrtvice, stejně jako hemoragická diatéza, dehydratace, vratká rovnováha, bolesti při cvičení, dýchavičnost, akutní fáze poranění horních a dolních končetin, respirační selhání, slabé adheze v místě zlomeniny, těžké degenerace a mravenčení v nohou při tréninku na orbitreku. Pokud nevíme, jestli je cvičení na eliptickém trenažéru pro nás bezpečné, můžeme vždy konzultovat se svým lékařem.

Jak cvičit na eliptickém trenažéru

Než začnete trénovat, nezapomeňte na 15 minut rozcvičky. Je dobré dělat nějaké protahovací cvičení. Správný postoj je také důležitý. Po nástupu na orbitrek držíme rukojeti stroje, zatáhneme břicho, narovnáme záda, nehrbíme se, díváme se neustále dopředu. Během tréninku nezapomeňte se neopírat a příliš nepoužívat ramen. Eliptický trenažér je konstruován tak, že během cvičení provádíme pouze přirozené pohyby, díky nimž nejsou přetížené páteř nebo klouby. V závislosti na intenzitě tréninku Vám dokonce i půlhodina cvičení umožní spálit 380 až 500 kalorií.

Pokud si myslíte, že eliptický trenažér je pro Vás, zveme Vás na seznámení s naší nabídkou. V Hop-sport.cz nabízíme širokou škálu magnetických, elektromagnetických a s programy orbitreků za příznivé ceny.

Prohlédněte si nabídku  Hop-sport!

Oblíbené