Oficiální obchod
0
Celková cena: 0
Vytvořeno

15 Bře 2022

V kategoriích

Nezbytné tréninkové doplňky / Příslušenství fitness / Akupresurní podložky

Akupresurní podložky

Akupresurní podložky působí na tělo díky speciálním masážním jehličkám, které zlepšují krevní oběh. Podložky nezabírají mnoho místa, takže si je můžete vzít kdekoli s sebou a užít si relaxační masáž!

Začněme tím, co je akupresura. Je to alternativní metoda léčby z Asie, která byla poprvé použita před 7 000 lety. V tradiční akupresuře, na rozdíl od akupunktury, nepoužíváme jehly, ke stlačení vhodných míst, ale používáme pouze prsty. Léčivý účinek získáme díky tlaku. Tlak musí být vyvíjen na správných místech mírnou silou, používají se hlavně krouživé pohyby.

Čínská medicína je přesvědčena o tom, že za všechny nemoci je zodpovědná nerovnováha v toku energie Jin a Jang. Tlak uvolňuje všechny blokády a tok energie znovu získá svoji rovnováhu. Akupresura, kterou provádějí odborníci, je určena k podpoře léčby chronických chorob, jako jsou migréna, astma, alergie, kardiovaskulární choroby, gastrointestinální nebo neurohormonální choroby.

Domácí akupresura

Ne každý si může dovolit pravidelné návštěvy u specialistů, takže díky dostupnému akupresurnímu příslušenství můžeme takovou masáž provádět doma. K domácí masáži stačí akupresurní podložka nebo polštář. Takové produkty jsou vybaveny rozetami s tlakovými body - tzv. hroty vyrobeny z plastu. Ležící na rozetách zajišťujeme potřebnou kompresi a díky vhodné hustotě rozetů je tlak optimálně rozložen.

Výhody akupresurních podložek

Podložka se doporučuje pro taková onemocnění, jako jsou bolesti zad, bolesti krku, hypertenze, artritida nebo problémy se spánkem a příliš pomalý metabolismus. Sezení na podložce pomáhá znovu získat zdraví a zlepšit celkovou pohodu. K léčbě bolesti zad položíme podložku podél páteře. Pro akupresuru hlavy dáme podložku nebo polštář pod krk, což pomáhá proti bolesti. Tato akupresurní podložka a polštář mohou být použity v ležící, stojící nebo sedící poloze. Můžeme je použít k masáži zad, nohou, krku, rukou nebo beder. Díky této masáži se zvyšuje přísun krve do tkání, což pomáhá zmírňovat bolest a zlepšuje pocit pohody.

Čím se liší akupresurní podložky Hop-Sport?

Podložky a polštáře Hop-Sport jsou vyrobeny z bezpečných materiálů - povlečení na polštáře je vyrobeno ze 100% bavlny, plněné měkkou výplní, rozety jsou vyrobeny z ABS plastu. V případě potřeby je možné povlečení na polštáře stáhnout a ručně je umýt jemným čistícím prostředkem.

Prohlédněte si akupresurní podložky.

Jak dlouho můžeme ležet na akupresurní podložce?

Akupresurní podložky můžeme používat každý den, a tento proces by neměl trvat déle než 15 minut. Na začátku je nejlepší lehnout si na podložku například. na 5 min a postupně tento čas zvyšovat. Jakmile si zvykneme na efekt akupresury, můžeme tento čas prodloužit na 30 minut. Je dobré vědět, že použití akupresurní podložky nebo polštáře může způsobit nepohodlí a zarudnutí pokožky. Tento pocit však po určité době ustoupí. Chceme-li, aby tlak nebyl příliš intenzivní, můžeme na podložku položit tenký materiál.

Pro koho nejsou určeny akupresurní podložky?

Podložku by neměly používat osoby, které mají problémy s dermatologickými chorobami (mykóza, infekční kožní onemocnění), jsou v procesu infekce, trpí rakovinou, trpí poruchami krvácení, měli srdeční infarkt nebo těhotné ženy. Máme-li pochybnosti o tom, zda můžeme takovou podložku použít, nejprve se obraťte na svého lékaře.

Oblíbené