Oficiální obchod
0
Celkový: 0
V kategoriích

Blog / Fitness zařízení / Eliptické trenažéry

Eliptické trenažéry

Proč získávají popularitu?

Dneska každý  fitness centrum nebo fitness klub není možné představit bez eliptického trenažéru. Tento trenažér stále získává popularitu. Proč tento stroj má tolik výhod?

10 důvodů popularity eliptického trenažéru

1. Rychlé spalování tělesného tuku

Jedním z hlavních důvodů obrovské popularity elipticalů je rychlé snížení tělesného tuku. Díky tomuto trenažéru během hodiny intenzivního tréninku spálíme až 800 kcal.

2. Intenzivní trénink s minimálním zatížením kloubů

Trénink na eliptickém trenažeru je bezpečný pro naše klouby. Šlachy a klouby jsou minimálně zatěžovány. Celé tajemství tohoto zařízení spočívá ve skutečnosti, že během tréninku se nohy stále drží na zemi.

3. Eliptický trenažér pomáhá zhubnout

Trénink na crossovém trenažéru  je dokonalým řešením pro sam začátek ztráty váhy. Jak vyplývá z předchozích bodů, přispívá k rychlejší ztrátě zbytečných kalorií a nezavazuje klouby. Zde si musíme pamatovat, že v případě obezity nebo nadváhy některé druhy sportu se nedoporučují. Díky tomuto trenažéru máme šanci na intenzivní trénink, který bezpečně urychlí spalování tělesného tuku.

4. Tenký pas

Abdominální obezita se vyskytuje i u lidí, kteří mají na první pohled štíhlou postavu. Cvičení na eliptickém trenažéru urychlí metabolismus, což následně přivede k  uniknutí tuku v oblastí břicha.

5. Lepší stav

Trénink na eliptickém trenažéru má pozitivní vliv na celé tělo. Díky odpovídajícím cvičením  se zlepší fyzická kondice organismu.

6. Trénink Kardio

Kardio trénink se vřele doporučuje při rehabilitaci či návratu k fyzické aktivitě, slouží k udržení formy a posílení kardiovaskulárního systému. Zde můžeme provádět kardio cvičení s použitím kontinuálních a intervalových metod. Kontinuální metoda spočívá v provádění stejného cvičení po určitou dobu při zachování konstantní intenzity. Avšak v intervalové metodě je důležité měnit intenzitu, tj. jednou pomalu, jednou rychle. Která metoda je pro nás lepší, závisí na našich schopnostech a preferencích.

7. Modelování celé postavy

Eliptický trenažér, jak jsme již zmínili, stimuluje celé tělo k práci. Při cvičení na crossovém trenažéru nezůstává ušetřena žádná část těla. Důkazem je koordinovaný pohyb, který je nutné vykonávat – šlapání aktivuje stehenní, hýžďové a lýtkové svaly, zatímco madla uvádí v pohyb paže, ramena a prsní svalstvo. Pozor! Eliptický trenažér snižuje celulitidu!

8. Silový trénink

Cvičení na eliptickém trenažéru obsahuje prvky silového tréninku. Díky tomu posílíme nejdůležitější části svalů a zvýšíme jejich sílu a celkovou účinnost.

9. Nikdo na nás nespěchá

Na eliptickém trenažéru cvičíme se rychlostí, která je pro nás vhodná. V Hop-Sport najdete různé modely crossových trenažérů s počítačem, ve kterém jsou zavedeny speciální tréninkové programy. Můžeme přizpůsobit úroveň obtížnosti jednotlivým schopnostem

10. Eliptické trenažéry jsou k dispozici všem

Najdeme crossové trenažéry také v online obchodě Hop-Sport. Jeden eliptický trenažér nám může nahradit téměř celou posilovnu. S tímto trenažérem doma trénujeme, kdykoli chceme. Díky tomu jsme vždy v dobré kondici, nemusíme jít do profesionální posilovny. Je to pohodlí a úspora.

Druhy eliptických trenažéru v obchodě Hop-Sport

Magnetický eliptický trenažér

Magnetický systém je asi nejčastější variantou u eliptických trenažérů. Zde odpor při šlapání vytváří permanentní magnet, který se přibližuje nebo oddaluje od setrvačníku a mění tak intenzitu brzdného účinku. Jeho výhodou je tichý chod a dlouhá životnost. 

Jsou dva druhy magnetických eliptických trenažéru:

- z manuálním nastavením zátěže. Mají knoflík, který otočením posune magnet řídícího kabelu, který následně posune setrvačník blíže a dále. Čím menší je vzdálenost mezi magnetem a setrvačníkem, tím větší je odpor.

- z elektrickým nastavením zátěže. Mají počítač, který vysílá signál do mechanismu, který řídí polohou magnetu.

Elektromagnetický eliptický trenažér

Nejdražší eliptické trenažéry mají brzdný systém vyřešen elektromagneticky, kdy je brzdný prvek tvořen cívkou, jejíž velikost napětí a proudu, a tedy velikost indukovaného magnetického pole, řídí počítač. Elektromagnet tak brzdí v různé intenzitě setrvačník. Tento brzdný systém umožní u daného eliptického trenažéru pracovat při velmi vysoké zátěži. 

Prohlédněte si eliptické trenažéry Hop-sport!Favorites