Product filters
Zátěžová vesta 5 kg
Zátěžová vesta 10 kg

Zátěžové vesty

Zátěžové vesty představují velmi efektivní a praktická pomůcka pro vylepšení fyzické kondice a skvěle se hodí pro různé druhy tréninku. Může to být tedy jak zátěžová vesta na běhání, tak na jakékoliv jiné cvičení. Zažeňte stereotyp a posuňte svůj trénink na novou úroveň.

Co jsou zátěžové vesty?

Zátěžová vesta je speciální typ oblečení, který má za úkol zvýšit intenzitu vašeho tréninku. Je totiž vybavená kapsami, do kterých se vkládá závaží.

Hledáte způsob, jak zvýšit intenzitu svého tréninku a tím pádem i jeho efektivitu? Pak je zátěžová vesta přesně pro vás! Je to jako nosit těžký batoh, jen bez nepohodlí s jeho nošením spojeného. Představte si například běhání. Vesta se závažím vás přiměje k vyvinutí většího úsilí, abyste udrželi stejné tempo. To znamená, že spálíte více kalorií a rychleji posílíte své svaly. To samé platí pro cvičení jako dřepy, kliky nebo pull-upy.

Kvalitní zátěžová vesta může být skvělým nástrojem pro posílení hlubokých svalových skupin, které by jinak mohly zůstat při tréninku opomíjené. Navíc, pokud máte sedavé zaměstnání, může vám zátěžová vesta pomoci zlepšit vaše držení těla.

Druhy zátěžových vest aneb Kolik závaží unesete?

Základním kritériem pro rozdělení zátěžových vest je možnost regulovat závaží

Zátěžové vesty s pevným množstvím zátěže jsou prvním typem. Tyto vesty mají pevně daný počet i hmotnost závaží, které nelze odstranit ani přizpůsobit. Vesta tedy vždy váží stejně a její hmotnost nelze regulovat. Taková vesta na cvičení je ideální pro běžecké tréninky nebo kardiovaskulární cvičení, kde je zaměření na stabilní zátěž. Příkladem může být vesta 10 kg, tedy se zátěží 10 kg, která klade rovnoměrný tlak na celé tělo a poskytuje stálý odpor.

Oproti tomu vesty se zátěží nastavitelnou jsou flexibilní. Umožňují přidávání nebo odebírání závaží, takže si můžete přizpůsobit hmotnost podle aktuálního tréninkového plánu. Tyto vesty jsou vhodné pro posilování, crossfit nebo funkční tréninky, kde je potřeba měnit intenzitu zátěže. Vážit tak může vesta 20 kg, 15 kg nebo třeba i 40 kg. Záleží na vašich potřebách.

Existují také hybridní zátěžové vesty, které kombinují obě předchozí vlastnosti. Jsou vybavené pevnými závažími a zároveň přidávají možnost regulovat hmotnost. Tyto vesty jsou univerzální a můžete je využít pro různé typy aktivit.

Zátěžová vesta - Jak vybrat tu nejlepší?

Výběr zátěžové vesty není pro každého stejný. Vše závisí na vašich individuálních potřebách. Co tedy zohlednit při výběru?

Zátěžová vesta má obvykle univerzální velikost. Vestu si pak na těle nastavíte dle vlastní potřeby. Měla být těsná, ale nikoli omezující. Měla by zůstat na místě i během intenzivního cvičení a nesmí vás nijak omezovat v pohybu. Nezapomeňte, že jde o nástroj k posílení vašeho tréninku, nikoli o překážku. Univerzální velikost je tak velkou výhodou.

Dalším klíčovým faktorem je hmotnost. Je třeba vzít v úvahu vaši aktuální kondici a fitness cíle. Pokud jste začátečník, doporučujeme začít s lehčí vestou a postupně přidávat na hmotnosti. Jak jsme již zmínili, některé vesty mají možnost přidávat nebo ubírat závaží, což je pro postupné zvyšování intenzity vašeho tréninku nejlepší.

Materiál vesty by měl být odolný a snadno udržovatelný. Nejčastěji se setkáte s nylonem nebo neoprenem. Nylon je robustní a odolný vůči otěru, zatímco neopren je lehký a příjemný na dotek. Polstrované ramenní popruhy a prodyšný materiál mohou zvýšit maximální komfort při nošení.

Zátěžové vesty jsou vhodné pro ty, kteří chtějí posunout cvičení na nový level

Zátěžové vesty představují novou úroveň pro cvičení s vlastní hmotností. Ať už jste nároční sportovci, kteří hledají možnost zvýšit intenzitu svých tréninků, nebo se snažíte vnést trochu výzvy do svých procházek či běhání, se zátěžovou vestou se vám to určitě podaří.

Tak do toho! Vstupte do světa zátěžových vest a objevte nový způsob, jak posunout své fitness cíle na novou úroveň.