Product filters
Hula-hop se 48 magnetickými kuličkami
Hula-hop se 64 magnetickými kuličkami
Hula-hop s 80 magnetickými kuličkami

Hula hoop

Hula Hoop není jen hračka pro děti, ale také nástroj, který může přinést spoustu zábavy a zdravotních přínosů pro všechny. Jako malí jsme si s tímto barevným kruhem často hráli, ale zdaleka jsme nepochopili jeho skutečné možnosti. Hula Hoop je o něčem více než jen o točení kruhu kolem pasu.

Zažijte radost pohybu s naší obručí hula hoop

Hula hoop je univerzální nástroj pro zlepšení kondice a posílení těla. V podstatě jde o velký plastový nebo kovový kruh, který se otáčí kolem těla pomocí pohybu boků a pasu. To asi všichni víme.

Je to ale také skvělý způsob, jak si užít radost z pohybu. Hula hoop přináší zábavu pro všechny věkové kategorie. Tato aktivita nejenže zlepšuje tělesnou kondici, ale také přispívá k dobré náladě a vytváří pozitivní atmosféru. Právě proto se obruč hula hoop stala oblíbeným nástrojem na fitness lekcích, dětských oslavách, ale i na firemních teambuildingových akcích.

Různé typy hula hoop pro každého

Existují různé druhy obručí hula hoop.

Prvním je Hula Hoop s magnetem. Ta speciální obruč má malé magnety umístěné po celém obvodu. Ty během cvičení poskytují příjemnou masáž. Magnetický Hula Hoop je ideální pro ty, kteří chtějí kombinovat zábavu s péčí o své tělo. Masáž, kterou poskytuje, může pomoci zlepšit krevní oběh a odbourávat tuky.

Dalším typem je hula hoop se zátěží s nastavitelnou váhou. Tento model je skvělý, protože umožňuje uživatelům nastavit váhu kruhu podle jejich potřeb a fyzické kondice. Začátečníci mohou začít s lehčí váhou a postupem času přidávat. Tato obruč hula hoop je jako cesta fitness dobrodružstvím, kde můžete postupně zvyšovat svou výzvu.

Pro ty, kteří chtějí svůj trénink posunout na novou úroveň, je tu hula hoop obruč s počítadlem. Tato chytrá gymnastická obruč má zabudované počítadlo, které sleduje, kolikrát se kruh kolem vašeho těla otočí. To vám umožní sledovat váš pokrok a motivovat vás k dosažení nových rekordů.

A nakonec, pro milovníky cestování, je tu skladná hula hoop obruč. Tu můžete jednoduše rozebrat na menší segmenty, které se pohodlně vejdou do kufru nebo batohu. Tak můžete svůj oblíbený fitness nástroj vzít s sebou kamkoli.

Jak si vybrat nejlepší obruč hula hoop?

Stejně, jako u jakéhokoliv jiného fitness náčiní, je i u obruče hula hoop důležité vybrat tu správnou. Ale jak na to?

Začněme od základů. Hula hoop by měla mít správnou velikost. Obecně platí, že když postavíte obruč na zem, měla by vám sahat někam mezi pupík a prsa. Pokud jste začátečník, raději zvolte obruč větší – bude se vám s ní lépe manipulovat.

Další důležitý faktor je váha obruče. Pro začátečníky bude lepší začít s obručí, která váží 1–2 kg. Tyto obruče jsou výborné pro kardio cvičení a pomáhají posílit střed těla. Pokud jsi naopak pokročilý hula-hooper, můžeš se rozhodnout pro lehčí obruč, která ti umožní rychlejší a složitější triky.

Materiál obruče také hraje roli. Hula hoop obruč bývá obvykle vyrobena z plastu nebo kovu. Plastové obruče jsou lehčí a snadněji se s nimi manipuluje, zatímco kovové obruče jsou těžší a nabízejí intenzivnější trénink.

Vzít v úvahu je třeba také povrch obruče. Některé hula hoop mají na vnitřní straně pás z pěnového materiálu, který zvyšuje pohodlí při cvičení. Navíc jsou obruče s touto výplní stabilnější a nekloužou.

Pro koho je obruč hula hoop určená?

Představte si, že je určená úplně pro každého!

Obruč na cvičení hula hoop je skvělým nástrojem k rozvoji pohybových schopností, koordinace a rovnováhy. Pomáhá zlepšovat a udržovat fyzickou kondici a flexibilitu. Cvičení s obručí posiluje svaly zad, bříška, třísel a pánevního dna. Podporuje také zdravou funkci trávicího systému. A to nejlepší, pomáhá zhubnout. A v neposlední řadě je také zdrojem radosti a zábavy pro děti i dospělé.