Oficiální obchod
0
Celková cena: 0
Vytvořeno

30 Čec 2022

V kategoriích

Relaxační a zábavná zóna / Dům a zahrada / Závěsná křesla

V poslední době se houpačka "hnízdo" stala populární na sociálních sítích, zejména na Instagramu. Estetika odkazuje na produkty ve stylu boho – ruční výplet, lehká konstrukce, zemité barvy. Pověsit ho do zahrady nebo na terasu odvede skutečnou práci, zejména ve správných aranžmá. Zjistěte více o houpačce "hnízdě" a zjistěte, proč se stala tak populární!

Co je závěsné křeslo "hnízdo"?

Název tohoto modelu houpacího křesla pochází z jeho vzhledu. Kulatý rám zavěšený na šňůrkách připomíná čáp hnízdo, které můžeme vidět v lesích a na vrcholech komínů. Celá konstrukce je založena na kovovém ráfku potaženém výpletem z bavlněných šňůrek. Díky tomu je jeho sedák mimořádně široký a pohodlný. Vedle závěsných křeslů s pevnou konstrukcí je jedním z nejkupovanějších zahradních produktů. Nákup stojí za zvážení zejména před blížící se dovolenkovou sezónou, protože je to nejlepší doba k odpočinku pod širým nebem. Fotky pořízené na houpačce čápi hnízdo udělají na sociálních sítích skutečnou senzaci a udělají z nás člověka, který má vkus na zahradní nábytek.

Na co se zaměřit při výběru závěsného křesla „hnízda“?

Závěsné křeslo "hnízdo" je produkt pro venkovní použití, proto musí splňovat několik požadavků, abyste jej mohli používat bezpečně a mnoho sezón. V první řadě by mělo být vyrobeno z materiálů odolných vůči povětrnostním vlivům. Kromě toho musí mít držadla, která lze snadno smontovat, aby si houpačku mohl namontovat každý i bez odborných znalostí. Nemůže však být vyrobeno z plastu nebo dřeva, ale ze silné oceli. Na nich závisí bezpečnost uživatelů houpačky a její stabilita. Kromě toho se vyplatí věnovat pozornost i nosnosti produktu. Čím větší zátěž snese, tím máme větší jistotu, že se nám ani našim blízkým nic nestane.

Kam pověsit závěsné křeslo "hnízdo"?

Houpačku hnízdo můžeme skutečně zavěsit kdekoli v zahradě. Při montáži je však důležité dodržovat pokyny v návodu. V případě balkonů, teras a přístřešků bude houpačka namontována přímo na jinou konstrukci. Nejlepší je, pokud je povrch pevný, plochý a nehybný. Není doporučeno montovat houpačku „hnízdo“ na sádrokartonové stěny, stěny s tlustou vrstvou izolace, tenké příčníky. Pokud se naopak chystáme výrobek namontovat na strom, musíme zvolit tlusté větve, které vyrůstají z hlavního kmene. Nevýhodou tohoto typu montáže je fakt, že jen málokdy dosáhneme dokonalé úrovně sladění linií se sedadlem. Mnohem lepší nápad je ukotvit houpačku „hnízdo“ do stávající konstrukce nebo budovy.

Závěsné křeslo značky Di volio

Kolik výrobců, tolik zahradních produktů, ale nejkvalitnější je jen jedno. Zajistí jej zahradní nábytek vlastní značky prodejny Hop-Sport - di volio. Poslouží vám zejména závěsné křeslo „hnízdo“ z kvalitních materiálů. Jako vnější produkt nemůže sestávat pouze z čisté bavlny, která by se časem vlivem počasí znehodnotila. Proto bylo závěsné křeslo značky Di volio obohaceno o syntetický materiál, který mu umožňuje přežít teplotní výkyvy a silné sluneční záření. Navíc má snadno instalovatelný systém šňůrek, háčků a karabin. S jeho pomocí můžeme houpačku pověsit jak na zahradě, tak pod přístřešek, na terasu či balkon. Skvělým doplňkem k němu budou sestavy zahradního nábytku di volio vyrobené v podobném stylu a barvách. Zakoupením tohoto typu sestavy vytvoříme na naší terase či balkoně skutečný oddechový prostor, do kterého budete rádi zvát hosty.

Houpačka ve stylu Boho

Houpačka hnízdo je obzvlášť vhodná pro boho aranžmá. Tento styl si získává stále více příznivců díky tomu, že využívá přírodních materiálů, zemité barvy (béžová a hnědá) a čerpá z doplňků jiných kultur (šněrování, třásně, viditelné výplety). Připomíná exotické interiéry hotelových pokojů z tropických ostrovů a navozuje atmosféru prázdnin. A jejím neodmyslitelným prvkem je houpačka zavěšená na místě s výhledem na vodu nebo les. Skvěle ho doplňují exotické rostliny v květináčích, proutěné lucerny, tkané povlečení na polštáře a soupravy zahradního nábytku s technoratanem imitujícím přírodní výplet.

Kdo bude mít výhody z houpačky "hnízda"?

Model závěsného křesla „hnízdo“ může využít doslova každý. Důležité je pouze to, aby hmotnost osoby nebo osob, které na něm budou sedět, nepřesahovala nosnost udávanou výrobcem. V případě houpačky značky di volio máme nosnost až 120 kg! Dospělí si v ní mohou posedět na terase či balkoně a děti ji mohou mít dokonce ve svém pokoji. Pozor se však vyplatí věnovat batolatům do 3 let, protože na houpačce by měly být jen v doprovodu dospělých. Zbývá zvážit otázku hry se zvířetem na závěsném křesle. Ostré drápy kočky nebo psa mohou zničit strukturu houpačky a vystrašené zvíře si houpání nemusí užít tak jako lidé.

Jak pečovat o závěsné křeslo "hnízdo"?

I když jsou na trhu kvalitní modely houpaček a závěsných křesel, je třeba o ně pečovat jako o každý sezónní produkt. Nemají rádi dlouhé vystavování na dešti a velké výkyvy teplot. Po letní sezóně se doporučuje zdemontovat je a řádně je zajistit. Dá se to provést umístěním houpačky do suché a kryté místnosti nebo zabalením do obalu vhodné velikosti. Houpačka hnízdo v boho stylu musí být dodatečně zajištěna proti zvířatům. Jeho jemná, krajková konstrukce může být lákadlem pro všechny druhy škůdců. Háčky si můžeme nechat připevněné na stěně nebo zahradní konstrukci pro další použití.

Oblíbené