Oficiální obchod
0
Celková cena: 0
Vytvořeno

21 Srp 2018

V kategoriích

Relaxační a zábavná zóna / Dům a zahrada / Bazény

V létě převažují horké dny. A tady vzniká otázka, kde hledat ochlazení? Nejlepší je u vody, pokud máme vlastní zahradu, v tomto případě můžeme investovat do zahradního bazénu, který budeme kdykoli používat. Zde zjistíte, co hledat při nákupu zahradního bazénu a jaký model si vyberete.

Stojí za to mít zahradní bazén?

Samozřejmě ano. To je především skvělá výhoda, protože jej používáme kdykoliv chceme. Koupání v bazénu během horkých dnů nám přinese velkou úlevu a umožní nám relaxace. Můžeme dokonce plavat ve větším zahradním bazénu. Důležité, že je to náš bazén, díky němuž víme, kdo ho používá a osobně se staráme o čistotu vody. V obchodě Hop-sport.cz najdete různé typy bazénů, které jistě zcela splní Vaše individuální potřeby.

Co hledat při nákupu zahradního bazénu?

Typ zahradního bazénu
V obchodech najdeme různé druhy zahradních bazénů, jmenovitě nafukovací, prstencové a bazény s konstrukcí. V obchodě Hop-sport.cz najdete prstencové bazény a s konstrukcí.

 • Prstencové bazény - tento typ bazénu je rozhodně trvanlivější než nafukovací bazény. A co víc, expanzní bazény mohou být mnohem větší. Nejlevnější bazény pro děti najdete na Hop-sport.cz od 750 Kč. Bazény větších rozměrů, ve kterých se několik lidí mohou koupat současně, začínají od několika set korun. Děti a dospělí mohou využívat tyto bazény. Při plnění bazénu vodou hydrostatický tlak působí na stěny bazénu a pomalu zpevňuje jich. Navíc tento typ bazénu extrémně lehce složit a rozložit. Jeho rozebírání trvá jen několik minut.
 • Bazény s konstrukcí - jsou rozhodně odolnější než prstencové bazény. Umožňují získat vyšší hladinu vody. V některých bazénech můžete dokonce plavat. Vše závisí na tom, jaka velikost modelu bude pro nás nejvhodnější. Dalším významným rozdílem je cena, která je rozhodně vyšší než cena prstencových bazénů. Tento typ bazénu se ukaže v lepším světle ve velkých zahradách.

Místo v zahradě

 • Než si koupíme zahradní bazén, nejprve věnujme pozornost tomu, kolik prostoru máme v zahradě a kde ji můžeme umístit. Velikost bazénu závisí na tom. Bude nejlepší, když rozložíme bazén ve vyrovnané a slunečné oblasti. Díky tomu se voda v bazénu rychleji zahřeje.

Kdo ho použije

 • Velikost a hloubka bazénu závisí na tom. Pro nejmladší lze vybrat nejmenší model s malou hloubkou. Takové bazény jsou nejlepší pro nejmladší děti. Pokud máme na mysli teenagery a dospělé, pak je třeba přemýšlet o volbě většího bazénu.  Samozřejmě, při výběru konkrétní velikosti máme obrátit pozornost na počet lidí, kteří je mohou používat současně.

Předurčení

 • Pokud chceme něco víc z bazénu, luxusní odpočinek a hydromasáž, v tomto případě si vybíráme zahradní vířivku Pure Spa. Pure Spa má funkce hydromasáže a ohřevu vody. Ovládáme ji přes ovládací panel. Taková zahradová nebo terasová vířivka umožní nám opravdovou relaxace a odpočinek. Když se rozhodneme koupit Pure Spa, věnujme pozornost tomu, kolik lidí může zůstat v něm současně.

Koupání není všechno - jaké příslušenství je nutné?

Nákup zahradního bazénu to ještě nic není. Zde také potřebujeme příslušenství, které nám usnadní uspořádání bazénu a udržení dostatečné čistoty vody.

 • Podložka pod bazén - před rozložením bazénu stojí za to chránit půdu tlustší fólií, takže žádné oblázky vyčnívající ze země nepropichují materiál bazénu.  Nejdřív máme se také starat o krátké sekání trávy.
 • Filtrační čerpadlo - je obvykle připojeno k bazénu. Při rozložení bazénu nezapomeňte jej připojit před nalitím vody. Díky tomu může být voda v bazénu pravidelně čištěna. Samozřejmě si pamatujeme, aby nikdy nezůstat se v bazénu, když voda se filtruje.
 • Kryt pro bazén - kryt chrání bazénu proti znečišťujících látek, jako je hmyz, prach nebo padající listy. Díky víku bude mnohem jednodušší udržovat vodu čistou.
 • Žebřík - žebřík je nutný v případě bazénu s konstrukcí. Umožňuje snadný vstup a výstup z bazénu.
 • Vanička na nohy - druh nenápadného a přesto užitečného prvku vybavení bazénu. Potřebujeme jen umístit vaničku před vstupem do bazénu a používat jej pokaždé, když chceme vstoupit do bazénu. Díky tomu se zbavíme nečistot z noh, které se nedostanou do bazénu a zůstanou ve vaničce. Jedná se o nesmírně důležitý prvek, který zabraňuje vstupu nečistot do bazénu.
 • Čisticí sada - čisticí sada umožňuje sběr nečistot a stěn bazénu. Spodní vysavač, který připojujeme ke zahradní hadici, je velmi užitečný. Je také třeba postarat se o síť - slouží k odstraňování nečistot z hladiny bazénu a plovák  pro dávkování  bazénových chemikálií.

Pozor!

Při použití bazénu musíme pamatovat, že děti nemohou být v něm bez dozoru a že nemohou být použity, když je filtrační čerpadlo připojeno ke zdroji energie.

Prohlédněte si naši nabídku zahradních bazénu!

Oblíbené