Oficiální obchod
0
Celková cena: 0
Vytvořeno

30 Čec 2022

V kategoriích

Relaxační a zábavná zóna / Dům a zahrada / Zahradní nábytek

Zahradní nábytek nejsou jen předměty, kterými si budujeme místo klidu a pohody, ale také předměty, které zdobí náš domov. Jejich vzhled určuje, jak nás vnímají naši hosté a jak se my sami cítíme. Odolnost zahradního nábytku má největší vliv na vzhled, ale také technické parametry. Proto je tak důležité vybrat si ten správný typ, který vydrží dlouhá léta používání a čištění. V tomto článku se dozvíte, který zahradní nábytek je jedním z nejodolnějších a vyplatí se do něj investovat, abyste si ozdobili zahradu.

zahradní ostrov

Proč je odolnost nábytku tak důležitá?

Zahradní nábytek je téměř po celý rok vystaven povětrnostním vlivům. Bez ohledu na to, zda stojí na zahradě nebo na terase, jeho vzhled a vlastnosti ovlivňuje teplota, vlhkost a sluneční záření. Pravidelné čištění, údržba nebo ochrana řeší jen některé problémy. Některé materiály přirozeně stárnou, ztrácejí své vlastnosti a vystavují nás, majitele, povinnosti výměny nebo nákladné opravy. Mnohem lepším řešením je koupě zahradního nábytku z kvalitních materiálů, který bude schopen vícesezónního využití za každého počasí. Tyto typy produktů se osvědčí zejména v často využívaných zahradách, kde si děti denně hrají nebo se pořádají pravidelné akce u bazénu a grilování.

Zahradní nábytek - údržba a ochrana

Údržba zahradního nábytku je jedním ze způsobů, jak jej chránit před vlivy počasí. Může to být časově náročné a pro dosažení požadovaného účinku musí být pravidelné. Dřevěný zahradní nábytek podléhá především údržbě. Ochranné práce zahrnují čištění, broušení, mytí, jakož i základní údržbu a leštění. Umožňují chránit zahradní nábytek před vlhkostí, UV zářením a teplotními výkyvy. U výrobků z kovu nebo polyratanu stačí periodické mytí a zbavování se větších nečistot. Z výroby jsou potaženy speciálními barvami a laky, které zabraňují znehodnocení a stárnutí. Dalším způsobem ochrany zahradního nábytku je jeho skrytí a skladování. Nejlepší je to udělat pomocí speciálních pouzder nebo materiálů, které těsně přiléhají ke každému konstrukčnímu prvku. Takto chráněný zahradní nábytek skladujte na suchém a teplém místě, nejlépe přikrytý, s topením a mimo místo, kde se mohou vyskytovat škůdci a domácí zvířata.

Druhy zahradního nábytku

Na trhu je řada druhů zahradního nábytku. Liší se nejen materiály, které byly použity k jejich výrobě, ale také velikostí konstrukce a počtem jednotlivých prvků. Jejich kvalita závisí na reputaci výrobce a na tom, zda zaručuje trvanlivost produktů. Mezi nejoblíbenější typy zahradního nábytku lze rozlišit:

  • dřevěný zahradní nábytek
  • kovový zahradní nábytek
  • zahradní nábytek z polyratanu.

Dřevěný zahradní nábytek

Dřevo je přírodní materiál, který se dokonale hodí do zahradních aranžmá. Dřevěný zahradní nábytek je mimořádně ušlechtilý a dodá eleganci každé terase a dodá honosnost interiéru altánků. Jejich dekorativní vlastnosti jsou nezapomenutelné, zejména přirozená hřejivost, barva a uklidňující dotek. Dřevo lze zpracovat mnoha způsoby, což dává velké možnosti při navrhování nábytku, jak po stránce formy, tak barvy. Kromě toho mohou být zpevněny kovanými pásky a svorkami, zpevněním jednotlivých konstrukčních prvků nebo vyříznutím přímo do jejich konstrukce. Hlavní nevýhodou dřevěného nábytku je jeho nízká životnost. I zachovalá a obzvlášť tvrdá dřeva časem stárnou a deformují se. Vidno to nejen na odlupujícím se nátěru, ale také na vzhledu, zejména na okrajích jednotlivých prvků. V extrémních případech začne dřevo hnít a zarůstat mechem. Dřevěný zahradní nábytek je obzvláště náchylný k déšťu, výkyvům teplot a slunečnímu záření.

Kovový zahradní nábytek

Alternativou dřevěného zahradního nábytku je kovový zahradní nábytek. Jeho pevné konstrukce jsou schopny vydržet mnoho sezón. Kovový zahradní nábytek může stát na slunci nebo dešti, aniž by se znehodnotil nebo zdeformoval. Nejlepší z nich jsou pokryty speciálními barvami, které chrání strukturu před rzí. Kovový zahradní nábytek je však dost drahá investice, zvláště pokud kupujeme komplety vyrobené výhradně u kováře nebo zámečníku. Kromě toho mohou být jejich konstrukce v mnoha případech obtížné, a proto je obtížné je přemísťovat. Kovový zahradní nábytek je tedy jednolitými, nepohyblivými zahradními dekoracemi, které snesou hodně, ale nelze je rychle přemístit, například při pořádání nějaké akce nebo rekonstrukce terasy. Při rozhodování o jejich koupi stojí za to věnovat pozornost povrchové úpravě v podobě polštářů a matrací, neboť kovové konstrukce nejsou příliš pohodlné k sezení.

Ratanový zahradní nábytek

Zlatou cestou pro problémy s koupí zahradního nábytku jsou výrobky z polyratanu. Tento materiál je syntetický materiál vyrobený z polyethylenového vlákna HPDE nebo polyuretanu. Její výplet a vzhled jsou modelovány podle přírodního ratanu získaného z ratanové palmy. Ratanový zahradní nábytek je tou nejlepší volbou pro všechny, kdo se nechtějí vzdát přirozenosti ve své zahradě a zároveň chtějí mít nábytek, který vydrží minimálně několik sezón. Hodí se jak k moderním, strohým a minimalistickým aranžmá, tak ik fenomenálním velkým formám zeleně kolem altánků či pergol. Polyratanový zahradní nábytek se snadno čistí, nekazí se, je odolný vůči povětrnostním vlivům a nemění barvu vlivem slunečního záření. Nejlepší modely jsou dokončeny s důrazem na detail, včetně doplňky ve formě polštářů.

Nejlepší ratanový nábytek

Pokud toužíte po vysněné zahradě nebo moderní terase v minimalistickém stylu, určitě investujte do extrémně odolného a pevného ratanového zahradního nábytku. Ty nejlepší produkty naleznete v sortimentu prodejny Hop-Sport, jejíž vlastní značka - di volio se vyznačuje skvělým designem a odolností. Kromě standardních židlí a lehátek jsou k dostání sady zahradního nábytku z polyratanu. Zahrnují křesla, pohovky, stoly a taburety vyrobené s důrazem na detail. Mimořádně pozoruhodné jsou mimo jiné povrchové úpravy stolová deska z tvrzeného skla nebo pohodlné polštáře z impregnovaného materiálu, odolného vůči zabarvení. Výběrem polyratanového zahradního nábytku di volio si můžete být jisti, že vaše zahrada se stane nejen místem odpočinku a pohodlí, ale také dobrého vkusu.

di volio
Oblíbené