Oficiální obchod
0
Celková cena: 0
Vytvořeno

31 Kvě 2022

V kategoriích

Relaxační a zábavná zóna / Dům a zahrada / Bazény / Příslušenství k bazénům

Jaký je největší bazén na světě?

Při výběru hotelu, kde chceme trávit dovolenou, věnujeme stále větší pozornost bazénové infrastruktuře. Přemýšleli jste už někdy, kde se nachází největší bazén na světě?

Bazén s vodou z Tichého oceánu

Největší bazén na světě se nachází v Jižní Americe, přesně v Chile, ve městě Algarrobo, v letovisku San Alfonso del Mar a nachází se přímo u Tichého oceánu. Jeho kouzlo je dostupné jen pro hosty resortu. Bazén je dlouhý přes kilometr, stejně působivá je i jeho hloubka – je až 35 metrů. Bazén je naplněn 250 miliony litrů vody, která se odebírá z oceánu a následně se filtruje. Bazén byl postaven za 1 bilion dolarů a jeho dokončení trvalo 5 let. V tomto bazénu můžete plavat, potápět se a plachtit!

Kde se nachází nejhlubší bazén na světě?

V listopadu 2020 byl v Mszczonówě u Varšavy otevřen nejhlubší bazén na světě. 45 metrů hluboký Deepspot tak o 3 metry porazil koupaliště Y-40 Deep Joy v Montegrotto Terme, které se nachází v Itálii. Deepspot se považuje za výcvikové zařízení pro potápěče, nikoli jako obyčejný bazén. Poláci se z nejhlubšího koupaliště nemohli dlouho těšit. 27. června 2021 se Deep Dive Dubai stal nejhlubším bazénem na světě - je naplněn 14 miliony litrů vody a umožňuje vám ponořit se do hloubky 60 metrů. Bazén má tvar ústřice – odkazuje tak na dědictví perel ve Spojených arabských emirátech. Tento bazén se využívá také k potápění. V areálu není jen koupaliště - zahrát si zde můžete například kulečník, šachy či stolní fotbal. Největším lákadlem je však možnost prozkoumat podmořské město.

Oblíbené