Oficiální obchod
0
Celková cena: 0
Vytvořeno

28 Dub 2021

V kategoriích

Relaxační a zábavná zóna / Dům a zahrada / Bazény

V létě převládají horké dny. A zde vyvstává otázka, kde se zchladit? No nejlépe je to u vody, a pokud máme vlastní zahradu, můžeme investovat do zahradního bazénu, který kdykoliv využijeme. Zde najdete, na co se zaměřit při koupi zahradního bazénu a jaký model zvolit.

Vyplatí se mít zahradní bazén?

Ano, samozřejmě. V první řadě je to velká vymoženost, protože ho používáme kdykoliv chceme. Plavání v bazénu v horkých dnech nám přinese velkou úlevu a umožní nám relaxovat. Můžeme si dokonce zaplavat ve větším zahradním bazénu. Důležité je, že je to náš bazén, takže víme, kdo ho používá, a osobně se staráme o čistotu vody. V obchodě Hop-sport najdete různé druhy bazénů, které jistě vyhoví vašim individuálním potřebám.

Na co se zaměřit při výběru bazénu?

Druh zahradního bazénu
V obchodech najdete různé druhy zahradních bazénů, a to nafukovací, stojanové a jiné. V obchodě Hop-Sport najdete nafukovací a stojanové bazény.

  • Expanzní bazény - tento druh bazénů je určitě více trvanlivý než nafukovací bazény. Kromě toho mohou být expanzní bazény mnohem větších rozměrů. "Expanzní bazén" je typ zahradního bazénu, který svůj tvar a velikost získává za pomoci vody. Voda vyvíjí tlak proti stěnám bazénu (jedná se o takzvanou "expanzní sílu"), což mu dodává oválný vzhled. Expanzní bazény mají trochu "samonosnou" konstrukci
  • Stojanové bazény - jsou určitě odolnější než expanzní bazény. Umožňují dosáhnout vyšší hladinu vody. V některých stojanových bazénech si můžete dokonce i zaplavat. Vše záleží na tom, jaký velikostní model bude pro nás nejvhodnější. Dalším podstatným rozdílem je cena, která je určitě vyšší než cena expanzních bazénů. Tento typ bazénu bude vhodný i do velmi velkých zahrad.

Místo v zahradě
Před zakoupením zahradního bazénu si nejdříve všímejte, kolik volného místa v zahradě máme a kam ho můžeme umístit. Od toho závisí velikost bazénu. Nejlepší bude, když pro sestavení bazénu vyčleníme rovnou a sluneční plochu. Díky tomu se voda v bazénu rychleji zahřeje.

Kdo ho bude používat
Závisí od toho velikost a hloubka bazénu. Pro nejmenší stojí za výběr nejmenší model, který není příliš hluboký. Takové bazény jsou nejlepší pro nejmenší. Pokud mluvíme o teenagerech a dospělé, pak zvažte výběr většího bazénu. Při výběru konkrétní velikosti bychom samozřejmě měli brát v úvahu počet lidí, kteří se mohou současně koupat.

Určení
Pokud chceme od bazénu něco víc, luxusní relax a hydromasáž, v tomto případě zvolíme zahradní vířivku Pure Spa. Pure Spa je vybavena hydromasážní funkcí a ohřevem vody. Vše ovládáme pomocí ovládacího panelu. Taková zahradní nebo terasová vířivka nám umožní relaxovat a odpočinout si. Při výběru vířivky Pure Spa věnujte pozornost tomu, kolik lidí se v nich může koupat souča

Bazén není vše - jaké doplňky jsou nezbytné?

Samotný nákup zahradního bazénu není všechno. Potřebujeme i příslušenství, které nám pomůže správně rozložit bazén a udržovat vodu čistou.

  • Podložka pod bazén - Před rozložením bazénu stojí za to chránit zem hrubší fólií, aby do materiálu bazénu nepronikly kamínky vyčnívající ze země. Je rovněž doporučeno posekat trávu před rozložením bazénu.
  • Filtrační systém - bývá připevněn k bazénu. Při rozkládání bazénu ho nezapomeňte před naléváním vody připojit. Díky ní bude možné vodu v bazénu pravidelně čistit. Samozřejmě si pamatujeme, že když je voda filtrována, nikdy nezůstáváme v bazénu.
  • Ochranný kryt / plachta - kryt chrání bazén před vniknutím nečistot, jako je hmyz, prach nebo padající listí. Díky krytu bude udržování čisté vody mnohem jednodušší.
  • Žebřík - rebrík je nezbytný v případě nadzemního bazénu. Umožňuje snadný vstup a výstup z bazénu.
  • Vanička na čištění nohou - údajně takový nenápadný, ale nesmírně užitečný prvek vybavení bazénu. Vaničku stačí umístit před vstupem do bazénu a používat ji vždy, když do něj chcete vstoupit. Díky tomu se zbavíme nečistot z nohou, které by se s námi dostaly do bazénu a díky tomu zůstanou ve vaničce. Jedná se o mimořádně důležitý prvek, který zabraňuje vnikání nečistot do bazénu.
  • Čistící sada - čisticí souprava vám umožní shromáždit nečistoty a stěny bazénu. Spodní vysavač, který je připojen k zahradní hadici, je mimořádně užitečný. Za pozornost stojí i síťka na zachytávání nečistot a plovák na dávkování chemikálií do bazénů.

Pozor!
Při používání bazénu nezapomeňte, že děti v něm nesmí zůstat bez dozoru a že ho nelze používat, když je filtrační čerpadlo připojeno ke zdroji napájení.
Prohlédněte si naši nabídku!

Oblíbené