Oficiální obchod
0
Celková cena: 0
Vytvořeno

30 Čec 2022

V kategoriích

Relaxační a zábavná zóna / Dům a zahrada / Zahradní nábytek

Zahradní lehátko je synonymem bezstarostnosti, symbolem dovolené a nepostradatelným prvkem pláží a bazénů. Můžete na něm strávit hodiny opalováním, prací nebo odpočinkem na dovolené. Má-li však naplnit naděje, které do něj vkládáte, musí být řádně provedeno. Nejdůležitější roli hrají materiály, ze kterých je vyrobeno, jakož i příslušenství, které se k němu dá dokoupit. Už léta sníte o zahradním lehátku? Chcete přežít dovolenou co nejpříjemněji? Přečtěte si náš článek a zjistěte, jaké zahradní lehátko si vybrat, aby pro vás byla ještě příjemnější!

Na co se zaměřit při výběru zahradního lehátka?

Při hledání dokonalého lehátka se musíte v první řadě zaměřit na kvalitu a typ materiálů, ze kterých je vyrobeno. Tehdy by měl přijít na řadu design, tedy to, jak lehátko vypadá vizuálně. Pomocí nejprve mysli, srdce a poté metody najdeme dokonalý produkt. Je také důležité věnovat pozornost účelu lehátka. Jiný bude produkt určený pro domácí bazény, jiný bude na balkon či terasu. Kromě toho se vyplatí zkontrolovat, zda námi vybrané zahradní lehátko má možnost úpravy polohy. Jen tak jej bude možné přizpůsobit lidem různé výšky. Z hlediska spolehlivosti produktu se bude počítat i odolnost látky na sedadle a opěradle, jakož i možnost složení celé konstrukce.

Zahradní lehátko - druhy

Hlavním prvkem, kterým se lehátka odlišují, je materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Týká se to především rámu a konstrukčních prvků. Sedák a opěradlo jsou nejčastěji vyrobeny z textilie, která má odolávat vnějším povětrnostním vlivům, především kontaktu s vodou a silným slunečním zářením.

Plastové zahradní lehátko

Nejoblíbenějším a zároveň nejlevnějším typem zahradního lehátka je plastové. Koupíte je téměř v každém větším supermarketu a jejich cena se pohybuje od několika desítek eur. Plastové zahradní lehátko má poměrně vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům, zejména vodě, proto se velmi často používá v bazénech, termálních pramenech a aquaparcích. Tím však jeho výhody končí, jelikož plast není příliš odolný materiál. Plastové zahradní lehátko se snadno poškodí nebo poškrábe a jeho povrch na slunci vybledne a zežloutne. Samotné čištění nemusí přinést žádný efekt, zvláště pokud dojde k silnému znečištění nátěru. Vzhled plastového lehátka navíc zanechává spoustu přání.

Plastové zahradní lehátko
Dřevěné zahradní lehátko

Dřevěné zahradní lehátko

Alternativou k plastovým výrobkům jsou dřevěná zahradní lehátka. Vypadají mnohem přirozeněji a dokonale zapadají do struktury zelené zahrady. Jsou příjemnější na dotek, a tedy i příjemnější na používání. Jejich jedinou, i když podstatnou nevýhodou, je fakt, že materiál je přírodní. Dřevěná zahradní lehátka se kazí rychleji než jiné typy, zvláště jsou-li vystaveny vodě. Třeba je pravidelně konzervovat a po sezóně zajistit na suchém místě bez škůdců. V opačném případě se dřevo rychle znehodnotí. V extrémních případech se může špatně používané a špatně zabezpečené dřevěné lehátko pokrýt mechem, houbou nebo plísní.

Hliníkové zahradní lehátko

V případě zahradních lehátek málokdy řešíme ocelové konstrukce. Jsou prostě příliš obtížné na to, aby se daly pohodlně používat nebo přenášet. Namísto toho se používají lehké kovy, jako je hliník. Jsou mimořádně odolné vůči povětrnostním vlivům a mnohé z nich mají velmi estetický design. Hliníkové zahradní lehátko je vhodné na pláž, k bazénu nebo na moderní terasu. Jeho jedinou nevýhodou může být vzhled, který se nehodí ke všem zahradním úpravám.

Ratanové zahradní lehátko

Výrobek vyrobený z ratanu je jistě tou nejlepší volbou, pokud jde o lehátko. Tento syntetický materiál imitující přirozenou vazbu ratanové palmy je vhodný pro použití za každých podmínek. Vypadá skvěle na pláži, v zahradě nebo u bazénu. Je lehký a zároveň odolný vůči škodlivým faktorům, zejména UV záření a čistícím prostředkům. Zahradní ratanové lehátko využijete nejen během prázdnin, ale také během chladnějších podzimních večerů. Nebojí se chladu, deště ani nízké teploty. Zároveň je kvalitně zpracováno a úžasně pohodlné.

Příslušenství k zahradnímu lehátku

Lenošení na zahradním lehátku by nebylo ničím bez vkusných doplňků. Kvalitní lehátko by určitě mělo být vybaveno přikrývkou nebo polštářem pro delší chvíle relaxu, které se protáhnou až do chladnějšího večera. Zajímavým doplňkem zahradního lehátka bude také stolek, na který si můžeme položit knihu nebo nápoj, nebo speciální držák, který lze namontovat přímo na opěrky rukou. Takto dotvořený nábytek můžete umístit na okraj bazénu, na terasu nebo na balkon. Zahradní lehátka vypadají skvěle s jiným zahradním nábytkem, jako jsou stolky nebo pohovky. Lze je kombinovat do větších zahradních sestav, které zapůsobí na hosty a budou pro obyvatele oázou klidu a odpočinku.

Oblíbené