Oficiální obchod
0
Celková cena: 0
Vytvořeno

28 Dub 2021

V kategoriích

Relaxační a zábavná zóna / Dům a zahrada / Bazény

Zábava v zahradním bazénu je velkou radostí pro nejmenší, zejména v horkých dnech. Je však třeba připomenout, že spíše než svým dětem dovolíme hrát se ve vodě, musíme se postarat o jejich bezpečnost. Zjistěte, čemu musíte věnovat pozornost a jaká pravidla musíte bezpodmínečně dodržovat.

Druh bazénu odpovídající věku dítěte

Pro děti do 2 let jsou nejvhodnější malé a mělké nafukovací bazény. Na hraní malého dítěte je toto množství vody určitě dostatečné. Zajímavým zpestřením zábavy pro batole budou malé konvičky na vodu, vodní mlýny a pod. Někdy můžeme takový malý bazén pro děti naplnit pouze barevnými míčky - bez vody. Takový míčkový bazén je také skvělá zábava, kterou si můžete vychutnat nejen v létě. Pro tříleté děti stojí za zvážení o něco větší bazén se skluzavkami nebo fontánou.

V případě starších dětí můžeme v raném školním věku uvažovat o zakoupení většího expanzního bazénu. V takovém bazénu máme velké množství vody a co je důležité, slouží nejen dítěti, ale i všem členům domácnosti. Expanzní bazény jsou dražší než nafukovací, ale odolnější a prostornější.
V případě mladých lidí stojí za zvážení nákup stojanového bazénu. Jejich oporou je kovový rám. Jsou odolnější a hlubší než expanzní bazény.

Bazén s certifikáty kvality

Při zvažování nákupu bazénu pro děti věnujte zvláštní pozornost tomu, zda má výrobek certifikáty kvality. Protože pouze originální výrobky, které jsou správné prozkoumány a testovány, mohou našim dětem zajistit bezpečnou hru. V obchodě Hop-Sport nabízíme pouze bazény renomované značky Intex, které odpovídají přísným evropským a americkým standardům.

Pravidla bezpečnosti

  • Péče a pozorování ze strany dospělých - Dítě by nikdy nemělo zůstat samy v bazénu bez dozoru dospělé osoby. Bdělost a pozorování dětí je mimořádně důležité. Nestačí být jen blízko a proto se nedoporučuje dívat se do telefonu nebo číst knihy, zatímco děti plavou samy v bazénu. Děti mají různé nápady a měla by se jim věnovat pozornost. Přítomnost dospělého je nezbytná i při hře na zahradě, kde máme bazén nebo jinou vodní nádrž, protože nikdy nevíte, zda nejmenší náhodou nepřijdou s nápadem vstoupit do vody bez našeho vědomí a povolení.
  • Nafukovací rukávky - Toto jsou obzvláště důležité prvky, pokud máme v zahradě rozmístěný expanzní nebo stojanový bazén. Pomohou začínajícím plavcům zůstat na hladině a budou nezbytným doplňkem při učení se plavání.
  • Záchranný kruh - Pokud máme větší bazén, vyplatí se ho mít nedaleko. Nikdo nemůže předvídat nebezpečné situace, takže na takovou možnost byste měli být vždy připraveni. Záchranný kruh bude navíc vhodný během výletů na rodinnou dovolenou k vodě.
  • Péče o hygienu - Voda v bazénu musí být často čištěna a filtrována. Nezapomeňte proto často čistit bazén a filtrovat vodu. Při filtrování vody by neměl být nikdo v bazénu. Teprve po odpojení filtračního čerpadla od napájení můžete vstoupit do bazénu. Důležitá je i hygiena dětí - po koupání by měly sprchovat nebo koupat ve vaně.
  • Vzdělání dítěte ohledně pravidel - Než dítěti umožníte vstoupit do bazénu, promluvte si s ním, co má v bazénu dělat a jaké chování může být nebezpečné. Určitě musíte nejmenších upozornit, že nesmí skákat do bazénu, ponořit se do vody, aniž by si zvykli na chladnější teplotu. Měli bychom také zmínit, že kameny, listí, větvičky nebo jiné věci nalezené v zahradě se nesmí házet do bazénu. Děti mají velkou představivost, proto je nesmírně důležité vzdělávat je.
  • Omezený čas na koupání se v bazénu - Voda, která má méně než 29 stupňů, rychle snižuje tělesnou teplotu. Pokud si všimneme, že dítě má modré rty, mělo by opustit bazén. Po opětovném zahřátí se tam může vrátit.
  • Osušení dítěte - Obzvláště důležité je sušení uší. Voda, která v nich zůstává, může vést k zánětu vnějšího ucha.

Způsoby na zpestření zábavy v bazénu

Koupání v bazénu je samo o sobě vzrušující, ale vzhledem k obohacení se vyplatí zařídit hraní vašeho dítěte. Pro tento účel budou užitečné nafukovací kolečka nebo zábavné barevné matrace dostupné v různých tvarech - plameňák, jednorožec, ananas, kiwi nebo dokonce barevná kobliha s cukrem. Nafukovací míč bude neocenitelná iv zahradním bazénu. Je zde mnoho možností, například hrát volejbal nebo házenou.
Pro menší děti může být zajímavým nápadem hrát se s čluny, chytat ryby nebo hrát se s míčem v zahradním bazénu. Při takovém hraní si mrňous procvičuje vnímavost a koordinaci ruka-oko. Pro dítě není zachycení předmětu do sítka, vznášení se pod vodou nebo na povrchu vody, tak snadné.
Během her v bazénu může rodič navrhovat nové nápady na hraní se ve vodě.
V naší nabídce najdete širokou škálu doplňků a příslušenství do bazénů. Přejděte do obchodu Hop-sport!

Oblíbené