Oficiální obchod
0
Celková cena: 0
Vytvořeno

28 Dub 2021

V kategoriích

Životní styl – rady, motivace, inspirace / Dům a zahrada / Příslušenství k bazénům

Voda v bazénu, kterou používají dospělí i děti, musí být absolutně čistá - až pak je koupání bezpečné. Není možné měnit vodu každý den - bylo by to velmi nákladné, a to jak pro naši peněženku, tak i pro životní prostředí. Jak tedy můžete udržovat čistou vodu v bazénu?

Používání filtračního čerpadla

Je těžké si představit fungování velkých a středních zahradních bazénů bez filtračního čerpadla. Jak fungují? V případě soukromých bazénů se na jejich povrch obvykle umisťuje skimmer, který nasává vodu do systému. Uvnitř se nachází první filtr, jehož úkolem je zachytit všechny větší nečistoty plovoucí na vodní hladině. Následně jde voda do čerpadla, které má další filtr. Typy těchto filtrů se liší, jsou však navrženy tak, aby zachycovaly většinu jemných nečistot Aby bylo čištění účinné, čerpadlo by mělo zapínat nejméně 2 - 3 krát denně (nebo jednoduše v noci). Voda je již tímto způsobem vyčištěna od nečistot, ale není ještě upravena.

Chlorování vody

Na úpravu vody v bazénu se obvykle používá chlor. Chlorové tablety se dávkují do speciálních dávkovačů- jsou levné a snadno dostupné. Chlór významně snižuje aktivitu dalších prvků, které se do vody dostanou, a mohou ji obarvit různými barvami. Díky použití chlóru se voda stává modrou a průhlednou. Nejdůležitější je to, že chlór zabíjí většinu bakterií, které jsou škodlivé zdraví.

Čištění bazénu

Pokud se nebudeme starat o pravidelné čištění bazénu, tak potom čištění vody a chlorování nebudou velmi užitečné. Pomůže příslušenství na čištění bez odtoku vody: speciální teleskopické síťky, vysavače na dno bazénu, čistící kartáče, sítě na zachytávání nečistot. S jejich pomocí dokážeme zachytit jakékoli větší znečišťující látky plovoucí ve vodě. Sady obsahující různé doplňky pro čištění bazénů, jakož i jednotlivé doplňky najdete na našem webu v kategórií Příslušenství k bazénům.

Z důvodu ochrany bazénu a vody před znečištěním dbejte o to, aby byl bazén pravidelně zakryt speciálním krytem / plachtou. Pak si můžeme být jisti, že když bazén nepoužíváme, dovnitř se nedostanou žádné nečistoty. V nabídce našeho obchodu naleznete kryty a ochranné plachty vhodné na různé druhy bazénů.

Oblíbené