Oficiální obchod
0
Celková cena: 0
Vytvořeno

30 Čec 2022

V kategoriích

Relaxační a zábavná zóna / Dům a zahrada / Bazény / Příslušenství k bazénům

Zahradní bazény jsou všude stále populárnější. V našich klimatických podmínkách je ovšem dost náročné udržet vhodnou teplotu vody. Jaká teplota vody v zahradním bazénu bude optimální? Jak udržet tuto teplotu v bazénu? Pokračuj ve čtení.

Ideální teplota vody

Lidské tělo se cítí špatně při příliš nízké i příliš vysoké teplotě vody. Samozřejmě, existují výjimky: například tzv. zimní plavání, tzn. plavání ve velmi studené vodě, obvykle v zimě. V letních podmínkách, kdy nejčastěji využíváme zahradních bazénů, by však teplota vody měla pohybovat mezi 26-28 stupni. Dalším pravidlem je, že nejlepší teplota je, když je vzduch asi o 5 stupňů teplejší než voda. Příliš vysoký teplotní rozdíl může způsobit tepelný šok. Ve studené vodě by navzdory vedrem mohly například děti mrznout. Nižší teplota vody bude v pořádku, pokud bazén využívají dospělí, kteří tráví čas plaváním. K tomu však musí být bazén dostatečně velký.

Jak udržet optimální teplotu vody v bazénu?

Na trhu jsou různé systémy pro ohřev bazénové vody: elektrické ohřívače vody, výměníky tepla, tepelná čerpadla, sluneční kolektory. Použitím takového systému dokážeme prodloužit dobu používání zahradního bazénu i několikanásobně. Teplota vody klesá večer a v noci. Postarejme se tedy jen o vhodné zakrytí bazénu. Můžete použít například prostěradlo nebo si koupit zastřešení bazénu.

Oblíbené