Oficiální obchod
0
Celková cena: 0
Vytvořeno

30 Čec 2022

V kategoriích

Domácí fitness trénink / Dům a zahrada / Bazény

Aqua aerobik je jednou z nejzajímavějších forem fitness. Můžeme se přihlásit na tento typ hodin aerobiku v bazénu, ale je také mnoho cvičení, které můžeme dělat ve vlastním zahradním bazénu. Ověřte si s námi, jaké jsou výhody Aqua aerobiku a poznejte cvičení!

Výhody Aqua aerobiku

Cvičení prováděné ve vodě přináší řadu benefitů jak pro tělo, tak pro psychiku. Během tréninku se ve vodě vytváří jemné viry, které jemně masírují celé tělo. Voda navíc odolává při každém pohybu, což od nás vyžaduje větší sílu. Díky tomu mnohem rychleji spalujeme tuky a redukujeme celulitidu.

Aqua aerobik napomáhá ke zlepšení fungování oběhové soustavy, zpevnění svalstva, kondici, zeštíhlení postavy, zvětšení rozsahu pohybu kloubů, odlehčení páteře. Pomáhá odbourávat stres a podporuje celkovou relaxaci. Díky vodě necítíme pocení, a proto je to skvělý nápad pro trénink v horkých letních dnech.

Kdo může provádět Aqua aerobik?

Aqua aerobik mohou cvičit všichni - děti, dospělí i starší lidé. Je to velmi dobrý způsob, jak se zotavit po operaci nebo zranění. Často se používá při rehabilitaci po natržení svalů, šlachách nebo zlomeninách. Gymnastiku v bazénu mohou provádět obézní lidé, těhotné ženy, lidé se zdravotním postižením a ti, kteří mají problémy s klouby. V Aqua aerobiku není omezení pohybu velkým problémem, protože tělo je ve vodě více nadnášeno. Díky tomu se odlehčí klouby a naše váha se zdá být mnohem lehčí.

Aqua aerobik v zahradním bazénu

Zahradní bazén může být skvělým tréninkovým místem. Můžeme jej použít, když se nám zachce a nikdo nám prostor ve vodě neomezuje - proto se vyplatí dělat vodní aerobik. Zde je několik vzorových cvičení:

Aqua step – k tomu potřebujete speciální schodovou plošinu. Dáme ji na dno bazénu a cvičíme jako na běžném aerobic stepu. Voda vytvoří odpor a zpomalí naše pohyby, díky čemuž to bude výborné cvičení pro posílení svalů nohou.

Chůze v bazénu - chůze ve vodě vyžaduje mnohem více síly. V tomto cvičení začínáme rychlou prací rukou a nohou. Po několika přejetí bazénu můžeme začít se cvičením lehkým poklusem a poté během s vysokým zdvihem kolen.

Mávání - rozkročíme se, ruce dáme do stran. Chodidla by měla být umístěna širší než boky. V tomto momentě provedeme pohyb, kterým přesuneme celou váhu těla na pravou nohu a zároveň ponoříme pravou ruku do vody. Cvik provádíme střídavě, jednou pravou a poté levou nohou. Pro začátek stačí provést 20 opakování.

Nůžky - cvik se provádí ve stoje, spočívá v pohybu nohou střídavě dopředu a dozadu. Současně děláme pohyby rukou – pravá ruka – levá noha. Vaše záda by měla být rovná a vaše váha by měla spočívat na zadní noze.

Výtah - chodidla postavte na šířku boků, celou dobu stojíme stabilně. Hřbet je narovnaný, snaží se udělat poloviční podřep při napínání břišních svalů. Potom se vrátíme do výchozí polohy s vyrovnanou postavou.

Švih nohama – cvik je mimořádně jednoduchý, děláme ho ve stoje. Spočívá ve zvedání narovnané nohy dopředu. Zároveň šviháme rukama dozadu. Během cvičení neohýbáme kolena.

Pokud chceme, aby výše uvedené cviky v zahradním bazénu přinesly větší výsledky, vyplatí se postupně zvyšovat počet opakování. Trénink v bazénu by měl trvat alespoň 30 minut. Cvičení by se měla provádět alespoň 3 krát týdně. Ke společnému tréninku lze povzbudit i rodinu nebo přátele. Určitě vám to přinese spoustu zdravotních výhod a spoustu zábavy.

Prohlédněte si nabídku zahradních bazénů na hop-sport.cz a vyberte si takový, který bude vyhovovat vašim potřebám!

Oblíbené